Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

2015-03-29

28.03.2015 r. w Nowinach odbył się Finał Wojewódzki XV Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Uczestniczyły w nim najlepsze zespoły piłkarskie z województwa świętokrzyskiego, które wcześniej wywalczyły awans.

W zawodach wzięło udział 16 drużyn chłopców i 9 dziewcząt w kategorii U-12.  Na sześciu boiskach trawiastych rywalizację prowadzili równocześnie chłopcy,  jak i dziewczęta.

Naszą szkołę reprezentowały: Paulina Łukasik, Dominika Wąsek, Laura Nowacka, Julia Pniewska, Oliwia Smolarczyk, Natalia Dudek, Wiktoria Serek, Martyna Janus i Anna Bernat - klasy piąte - oraz Alicja Palacz, Aleksandra Kasprzyk i Natalia Frączkowska – klasy czwarte. W fazie grupowej dziewczęta rewelacyjnie rozegrały swoje mecze, pokonując zespoły ze Skarżyska oraz Kazimierzy Wielkiej i tym samym awansowały do rundy finałowej. W tej fazie turnieju rozegrały dwa spotkania. W pierwszym zostały pokonane przez zespół z Bidzin, a w drugim pokonały drużynę z Chlewic i ostatecznie zajęły III miejsce w turnieju. Wyróżniającą się zawodniczką w naszej ekipie była Paulina Łukasik, która zdobyła najwięcej bramek dla  drużyny. Została również zauważona przez trenera kadry wojewódzkiej młodziczek, który przeprowadził z nią wstępne rozmowy dotyczące ewentualnego powołania jej do reprezentacji województwa świętokrzyskiego. Nasze zawodniczki otrzymały pamiątkowe medale i upominki rzeczowe, a cały zespół dwa wspaniałe puchary. Jeden ufundowany przez organizatora, a drugi przez Szkolny Związek Piłki Nożnej. To pierwszy tak duży sukces sportowy  młodziutkich piłkarek. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!                                                                                                                                                                                      Opiekun: