Wycieczka na spektakl „Orlątko”

2018-10-26

 

Wycieczka na spektakl „Orlątko”

Dnia 16 października 2018 roku starsze grupy przedszkolne „Kasztaniaki”, „Smerfy”, „Mądre Sówki” i „Słodziaki” wybrały się do Wojewódzkiego Domu Kultury na spektakl pt. „Orlątko” w wykonaniu aktorów Warszawskiego Teatru Edukacyjnego.

Sztuka została przygotowana na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Bohaterami spektaklu są krasnoludki, które czytają polskie bajki i śpiewają polskie piosenki. Do krasnoludków zostaje wysłany przez  trzy czarne orły szpieg Gumowe Ucho, który ma donosić, podsłuchiwać i niszczyć wszystkie polskie książki z bajkami. Gumowe Ucho łapie do klatki Orlątko, które miało dotrzeć do krasnoludków, a klucz do klatki wyrzuca. Krasnoludki znajdują klatkę z Orlątkiem i próbują je uwolnić. W końcu najstarszy krasnoludek Bajarz odkrywa szyfr, którym jest data odzyskania przez Polskę niepodległości. Orlątko wyfruwa z klatki i jest symbolem wyzwolenia krasnali spod władzy trzech orłów.

Spektakl bardzo podobał się naszym przedszkolakom i w bajkowy sposób przybliżył historię naszego narodu i kluczowe wydarzenie jakim było odzyskanie przez niego niepodległości.

 

Marta Machnik

 

 

Data wprowadzenia 2018-10-26 08:04:12, ilość odsłon 28
Archiwalna wersja strony | Archiwum aktualności
skup aut