MUCHOMORKI W APTECE

2019-12-02

W dniu 29 listopada przedszkolaki z grupy Muchomorki wybrały się na wycieczkę do Apteki. Celem wycieczki było poznanie pracy farmaceuty, wyglądu i wyposażenia apteki oraz asortymentu leków. Pani farmaceutka mama Kingi, dziewczynki z naszej grupy opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała jakie lekarstwa oraz witaminy można w niej kupić. Wytłumaczyła, co to jest recepta i jak ją można zrealizować. Dzieci miały okazję obejrzeć różne preparaty lecznicze i witaminy. Dzięki takiej wizycie przedszkolaki wiedzą, co można w aptece kupić, jak walczyć z chorobą i dbać o zdrowie. Podczas miłej pogadanki Pani farmaceutka przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, oraz, że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Na koniec wizyty pani Sylwia poczęstowała dzieci żelkami z witaminami.

Wycieczka była również okazją do utrwalania zwrotów grzecznościowych, właściwego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej, poznawania i utrwalania znaków drogowych oraz przestrzegania zasad ruchu drogowego.

Bardzo dziękujemy mamie Kingi oraz właścicielowi Apteki Panu Piotrowi za poświęconą nam uwagę i ciekawe przedstawienie tematu.

 

Magda Majos

Data wprowadzenia 2019-12-02 13:27:23, ilość odsłon 278
Archiwalna wersja strony | Archiwum aktualności
skup aut
skup aut szczecin
najlepszy ortopeda warszawa