„Trzecia - na Ogólnopolskich Biegach Przełajowych w Wolborzu”

2015-10-04

Ogólnopolskie Masowe Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS mają długoletnią tradycję. Od 20 lat są one organizowane w Wolborzu, na terenie pięknego parku, przy miejscowym Zespole Szkół Rolniczych. Tegoroczne przełaje - 3 października 2015 roku zgromadziły na starcie ponad tysiąc biegaczy z całego kraju, rywalizujących ze sobą w różnych kategoriach wiekowych.

W tym gronie znalazła się  8-osobowa grupa uczennic z Uczniowskiego Klubu Sportowego „ZRYW”, działającego przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łopusznie. Wśród nich najwyżej uplasowała się Patrycja Ogonowska, która w biegu na dystansie 600 m zajęła III miejsce. W gronie nagrodzonych zawodników znalazła się również Karolina Szczerek - do mety dobiegła jako piąta. Uczennice otrzymały medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Pozostałe zawodniczki: Anna Świercz, Julia Jachimczyk, Marta Kowalczyk, Karolina Macander, Natalia Macander, Martyna Łukasik, mimo ogromnej konkurencji znalazły się na wysokich punktowanych miejscach.

Nadmienić należy, że sportowcy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „ZRYW” Łopuszno zdobyli najwięcej punktów dla woj. świętokrzyskiego, co w punktacji generalnej dało naszemu województwu V miejsce, a naszej gminie – wysokie - XX miejsce. Mimo, iż naszą szkołę reprezentowała tylko ośmioosobowa grupa, to w klasyfikacji generalnej klubów UKS „ZRYW” Łopuszno zajął 19 miejsce. Biorąc pod uwagę fakt, że na zawody zjechali najlepsi zawodnicy z całego kraju, to uczennicom z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II należą się ogromne gratulacje za bardzo dobry występ.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności, a udział wysokiej klasy zawodników zapewnił wysoki poziom sportowy oraz niezapomniane emocje.

Data wprowadzenia 2015-10-04 12:20:50, ilość odsłon 289