Egzamin gimnazjalny

2016-04-21

Od poniedziałku do środy, 18,19 i 20 kwietnia 92 gimnazjalistów naszej szkoły, podobnie jak ich rówieśnicy w całej Polsce, pisało egzaminy. Nie bez przyczyny ten sprawdzian wiedzy nazywany  jest  małą maturą. Obejmuje bowiem swoim zakresem większość przedmiotów.

Pierwszego dnia uczniowie pisali egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego. We wtorek zmierzyli się z przedmiotami przyrodniczymi i matematyką, w środę mieli możliwość wykazania się znajomością języka obcego. Tylko siedmioro gimnazjalistów pisało egzamin z języka niemieckiego, pozostali wybrali angielski.

Podczas przeprowadzania egzaminów zewnętrznych obowiązują sztywne i skomplikowane procedury. Nad ich przestrzeganiem czuwa szkolna komisja, której przewodniczy pan dyrektor Krzysztof Kumański,  a pracują w niej nauczyciele z naszego gimnazjum oraz oddelegowani z Gnieździsk. Obserwatorem z gminy, podobnie jak na sprawdzianie szóstoklasistów, był pan Michał Nyga.

Emocje związane z egzaminami już za trzecioklasistami, ale oczekiwaniom na wyniki bez wątpienia towarzyszyć będzie niepokój. Wyniki poszczególnych części egzaminów będą miały przecież wpływ na  wybór szkoły ponadgimnazjalnej.

Data wprowadzenia 2016-04-21 14:54:17, ilość odsłon 70
Archiwalna wersja strony | Archiwum aktualności
skup aut
skup aut szczecin
najlepszy ortopeda warszawa