Spotkanie z prawnuczką Henryka Sienkiewicza - Anną Dziewanowską

2016-05-12

100. rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza - wybitnego pisarza, stała się okazją do ogłoszenia roku 2016 - Rokiem Henryka Sienkiewicza.

 

W związku z tą okolicznością uczniowie naszej szkoły, klas VIa i VIb Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami panią Danutą Gad i panią Julitą Chmielewską mieli zaszczyt uczestniczyć w kameralnym, aczkolwiek niezwykłym spotkaniu z prawnuczką Henryka Sienkiewicza - panią Anna Dziewanowską. Spotkanie zorganizowane zostało w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łopusznie.

W jego trakcie pani Anna z dumą przedstawiła drzewo genealogiczne rodziny Sienkiewiczów, zapoznała uczniów z wieloma ciekawymi faktami oraz anegdotami z życia pisarza i jego rodziny. Przybliżyła nie tylko twórczość swojego pradziada, ale także jego działalność patriotyczną i społeczną. Nawiązała również do historii powstania Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku oraz prowadzącej do niego przepięknej alei lipowej.

Jesteśmy niezwykle wdzięczni pani Annie Dziewanowskiej za poświęcony czas i podzielenie się z nami całą kopalnią wiedzy na temat najpopularniejszego polskiego pisarza, który poprzez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń.

Data wprowadzenia 2016-05-12 04:04:36, ilość odsłon 33
Archiwalna wersja strony | Archiwum aktualności
skup aut
skup aut szczecin