11 LISTOPADA - ŚLUBOWANIE KLAS I

2016-11-11
Fot. mini nr 8343 -

”… Ojczyzno moja, ziemio umiłowana, ukochana ziemio.”

(św. Jana Paweł II)

 

9 listopada 2016 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łopusznie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W tym rok przypadła 98 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności – po 123 latach zaborów.

Obchody ww. święta poprzedziło inne ważne wydarzenie w naszej szkole – złożenie ślubowania przez uczniów klasa pierwszych gimnazjum.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.

Następnie uczniowie klas pierwszych wyrecytowali rotę ślubowania:

1.      Będę godnie reprezentował swoją szkołę w każdej sytuacji i miejscu.

2.     W pełni wykorzystam czas przeznaczony na naukę i rzetelną pracę nad poszerzaniem swej wiedzy i umiejętności.

3.     Będę dbał o honor i tradycję szkoły oraz współtworzył jej autorytet.

4.     Będę okazywał szacunek nauczycielom i innym pracownikom szkoły.

5.     Będę się troszczył o mienie i estetyczny wygląd mojej szkoły.

6.     Będę dbał o piękno mowy ojczystej i wyrażał się w sposób kulturalny.

7.     Będę szanował poglądy i przekonania moich kolegów.

8.     Będę się przeciwstawiał wszelkim przejawom brutalności i wulgaryzmów.

9.     Poświęcę swój czas i umiejętności na rozsławianie imienia swojej szkoły.

Przedstawiciele wszystkich klas pierwszych podziękowali za przyjęcie do grona gimnazjalistów i zapewnili o tym, iż postarają się nie zawieść pokładanych w nich nadziei.

Po zakończeniu części oficjalnej i wyprowadzeniu pocztu sztandarowego głos zabrała przybyła na uroczystość Wójt Gminy Łopuszno Irena Marcisz, która życzyła ślubującym pierwszoklasistom sukcesów i siły w pokonywaniu wszelkich trudności na kolejnym etapie edukacyjnym. Zapewniła ich również

o swym wsparciu. Przekazała uczniom klas I oraz ich wychowawczyniom (Renacie Kumańskiej – IA, Annie Serafin – IB, Katarzynie Włodarczyk - IC) zestawy do pisania, żartobliwie sugerując, iż u nauczycieli są one ukierunkowane na stawianie tylko „szóstek i piątek”.

Dyrektor szkoły Krzysztof Kumański podziękował uczniom i ich wychowawcom za przygotowanie godnej ceremonii ślubowania.

W dalszej części uroczystości uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali patriotyczny montaż słowno – muzyczny. Scenariusz obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. Na scenie „pojawił się” Naczelnik Państwa Józef Piłsudski odczytujący historyczny dekret o najwyższej władzy reprezentacyjnej Republiki Polskiej. Rozbrzmiały swoją mocą przejmujące „Legiony” i inne pieśni, które skłoniły do refleksji o nieocenionej wartości, jaką jest niepodległość. Usłyszeliśmy, że chociaż mieszkańcy naszego kraju się różnią, mają inne poglądy, inaczej się ubierają, słuchają różnych rodzajów muzyki, to przecież wszyscy są Polakami, kochają swoją Ojczyznę i pragną być jej wierni.

Nastrój powagi i wzruszenia był nagrodą  dla tych, którzy uczestniczyli w przygotowaniu programu, a gromkie brawa stały się wyrazem uznania.

Dyrektor szkoły Krzysztof Kumański podziękował artystom za dostarczenie wzruszających wrażeń i przypomnienie tego, że wolność nie jest nam zadana, lecz nieustannie trzeba o nią się troszczyć. Słowa podziękowania skierował też do nauczycieli, którzy byli odpowiedzialni za przygotowanie programu artystycznego i scenografii: Pani Renaty Doroszko, Pani Beaty Iwanek, Pani Barbary Wawrzos- Gil, Pani Julity Lasoty, Pani Iwony Rydz (dekoracja), Pana Jarosława Gołucha (oprawa muzyczna).

Data wprowadzenia 2016-11-11 15:48:11, ilość odsłon 914
skup aut gdynia
dieta pudełkowa Kielce
listwa maskująca karnisz

dobre wino kraków