Zawodnicy Klubu Karate Morawica i Piekoszów na spotkaniu z uczniami klas III Szkoły Podstawowąej w Łopusznie

2018-03-21

 

Fot. nr 10658 -

 

 

Morawica, 14 marca 2018 r.            

                                                

14 marca 2018 r. zawodnicy Klubu Karate Morawica i Piekoszów odwiedzili Szkołę Podstawową w Łopusznie. Na zaproszenie Pani Wandy Nowak oraz koordynatora spotkania Pana Artura Węglińskiego zawodnicy z trenerem Andrzejem Horna zaprezentowali sztukę walki Karate.

W spotkaniu wzięły udział dzieci z trzech klas, które bardzo chętnie i z radością uczestniczyły w prowadzonej rozgrzewce. Prezentację technik dozwolonych i nie dozwolonych w Karate zaprezentowały Laura Sitek oraz Sylwia Kazimierska. Piotr Węgliński i sensei Andrzej Horna przedstawili kumite (walka) jako element szkolenia.

Warto wspomnieć, iż zawodnicy Klubu Karate Morawica i Piekoszów w 2017 roku zdobyli 100 medali startując w takich krajach jak: Litwa (Kłajpeda i Kowno), Holandia, Szwajcaria, Czechy, Węgry, Słowacja oraz w wielu miastach naszego kraju. KKM jako jedyny klub polski posiada medal z Mistrzostw Europy 2017 r. w kategorii kobiet U16 -55 kg, którego zdobywczynią jest Laura Sitek (kumite). Wspomniana Laura Sitek jest też złotą medalistką Pucharu Polski, który odbywał się we Wrocławiu.

Kolejną wspaniałą zawodniczką KKM jest Sylwia Kazimierska, która jest złotą medalistką turnieju w Litwie w którym udział wzięło 1000 zawodników. Sylwia podobnie jak Laura startowała w wielu krajach Europy, gdzie z powodzeniem stawała na podium: Szwajcaria 3 miejsce, Holandia 3 miejsce, Kowno 3 miejsce.

Piotr Węgliński, to najmocniejszy zawodnik kategorii chłopców nie tylko w Polsce ale i w Europie.

Wymienimy kilka najważniejszych zwycięstw Piotra: Mistrzostwa Republiki Czeskiej 1 miejsce, Puchar Podkarpacia 1 miejsce, Litwa Kowno 2 miejsce, Szwajcaria 2 miejsce, Litwa Kłajpeda 2 miejsce, Szklarska Poręba 1 miejsce i puchar za najlepszego technika turnieju z wywalczoną nagrodą dla całej rodziny: weekendowy pobyt w SPA w Karkonoszach, Holandia 1 miejsce.

Oprócz technik Karate oraz pokazów walki zawodnicy zaprezentowali swoje medale i puchary okupione ciężką pracą na treningach.

Miła i radosna atmosfera sprzyjała spotkaniu, które zakończyliśmy wspólnym zdjęciem.

Bardzo dziękujemy Pani Wandzie Nowak za zaproszenie, a najmłodszym uczestnikom naszego spotkania życzymy aktywności i sportowego oraz zdrowego stylu życia.

Serdecznie zapraszamy na nasze treningi GOSW w Łopusznie i liczymy na przychylność dyrekcji Szkoły Podstawowej w celu propagowania zdrowego stylu życia wśród najmłodszych. OSU!

 

Z poważaniem

prezes KKM

 Andrzej Horna

 

            

 

Data wprowadzenia 2018-03-21 13:21:41, ilość odsłon 129
Archiwalna wersja strony | Archiwum aktualności
skup aut
skup aut szczecin
najlepszy ortopeda warszawa