Uczniowie klas VII w DEFRO

2018-05-14

7maja 2018 r. uczniowie klas VII odwiedzili zakład DEFRO w Rudzie Strawczyńskiej. Firma  jest największym producentem kotłów c.o. na paliwa stałe w Polsce i jednym z największych w Europie.  Zatrudnia blisko 600 osób.

 Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z zawodami wykonywanymi w zakładzie i ich specyfiką.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od krótkiego szkolenia z zakresu BHP; następnie, ubrani w kaski i kamizelki przeszliśmy do laboratorium badawczego. Na jego infrastrukturę składają się stacje badawcze oraz instalacje, dzięki którym możliwe jest realizowanie prac badawczo rozwojowych . Jest to jedno z najbardziej innowacyjnych laboratoriów w kraju.

Najciekawszym etapem wycieczki było zwiedzanie hal produkcyjnych, w których wytwarzane są części składowe, montuje się elementy oraz dokonuje kontroli jakości gotowych wyrobów. Uczniowie byli zaskoczeni nowoczesnym, skomputeryzowanym parkiem maszynowym, panującym na halach porządkiem i paniami obsługującymi niektóre z  tych „super” maszyn.

Po wyjściu z hal produkcyjnych zostaliśmy poprowadzeni do sali konferencyjnej, gdzie obejrzeliśmy prezentację multimedialną opatrzoną komentarzem na temat organizacji firmy (trzon zakładu i biura konstrukcyjne)

Dziękujemy naszym gospodarzom za pokazanie całego zakładu, zapewnienie nam pysznego poczęstunku i pamiątek z pobytu. Szczególne podziękowania należą się naszym przewodnikom po zakładzie pani Agnieszce Świrczyńskiej i panu Dariuszowi Bautowi.

 

Archiwalna wersja strony | Archiwum aktualności