Finał Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Zawodach Lekkoatletycznych

2018-06-26

W dniu 20.06.2018r. w Rytwianach koło Staszowa rozegrane został Finał Województwa Świętokrzyskiego w trójboju lekkoatletycznym chłopców – rocznik 2007 i młodszy. Trójbój to: bieg na 60m ze startu niskiego, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową.

Naszą szkołę reprezentowało siedmiu zawodników: Konrad Ciszek (154 pkt.), Łukasz Stolarczyk (120), Mikołaj Kaller (109), Kacper Cichoń (93), Grzegorz Stańczyk (90), Jakub Perz (87) oraz Szymon Cygan (71)

Po raz kolejny udowodniliśmy, że należymy do ścisłej czołówki szkół, które osiągają sukcesy sportowe. Drużynowo zgromadziliśmy 566 punktów (suma punktów pięciu najwyższych wyników indywidualnych) i zdobyliśmy tytuł MISTRZA WOJEWÓDZKIEGO w roku szkolnym 2017/18. Drugie miejsce przypadło gospodarzom PSP Rytwiany – 488 pkt., a trzecie SP 1 Staszów 477 pkt. Do rywalizacji przystąpiło 14 szkół.

Indywidualny wynik Konrada Ciszka, który zdobył 154 punkty również okazał się najlepszy z pośród wszystkich startujących zawodników. Piąty wynik uzyskał Łukasz Stolarczyk, który zgromadził 120 punktów.

W nagrodę zespół otrzymał pamiątkowy puchar, a zawodnicy złote medale. Z kolei Konrad za indywidualne osiągnięcie otrzymał pamiątkową statuetkę, a Łukasz – dyplom za V miejsce. W dwóch konkurencjach Konrad miał najlepszy wynik spośród 86 zawodników. W skoku w dal uzyskał 4,42m. i w rzucie piłeczką palantową 41 metrów (ex aequo z Łukaszem Stolarczykiem). W biegu na 60 metrów uzyskał czas 9,06 co było trzecim wynikiem.

Data wprowadzenia 2018-06-26 16:39:35, ilość odsłon 767