WF

2020-06-22

22.06.2020 r.

Temat: Podstawowe reguły kultury kibicowania i zachowania się na trybunach.

Kulturalne kibicowanie dobrze o nas świadczy. Co oznacza? Przede wszystkim zasadę, którą powtarzają piłkarze - szacunek do drugiego człowieka. Szanujmy więc nie tylko kibiców przeciwnej drużyny, ale też dobrze się bawmy przy okazji piłkarskich emocji - niezależnie od tego, które zespoły zagrają w finale.

Kulturalne kibicowanie to ciężka sprawa, jeśli przegrywa nasza reprezentacja. Często zawód przeradza się w złość, nad którą trudno jest zapanować. Tymczasem savoir vivre obowiązuje również na stadionach, w pubach, strefach kibica czy podczas oglądania meczu w domu ze znajomymi.

Savoir vivre kibica

Podstawową zasadą savoir vivre każdego kibica jest szacunek do przeciwnika i tych, którzy go wspierają. Pamiętajmy, że mimo ogromnych emocji, sport rządzi się swoimi prawami, a każdą gorycz porażki trzeba przysłowiowo “wziąć na klatę”. Kulturalne kibicowanie to przede wszystkim dbałość o język.

Nie ma co ukrywać, że kibice reagują często zbyt pochopnie. Niestety niektórym mogą nie spodobać się nasze komentarze, docinki czy obraźliwe sformułowania odnośnie sędziego, piłkarzy, trenerów lub po prostu innych kibiców. Z każdej sytuacji należy wyjść z twarzą i pozostawić po sobie dobre wrażenie - czasem lepiej przemilczeć i nie wdawać się w dyskusję niż powiedzieć o kilka słów za dużo.

Stadionowy savoir vivre dotyczy też szacunku dla barw narodowych i hymnu - i to nie tylko własnego! Wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego to zaszczyt. Zwykle szanujemy własny hymn, ale zdarza się, że zapominamy o właściwym zachowaniu podczas hymnu przeciwnej drużyny - takie zachowanie zdecydowanie przynosi wstyd nie tylko nam, ale też całej reprezentacji.

Jak przetrwać gorycz porażki?

No cóż, “piłka jest okrągła, a bramki są dwie” - jak mówi piłkarskie przysłowie. Porażka ulubionej drużyny zawsze boli najbardziej, ale mamy dobrą radę. W grze pozostaje wiele świetnych zespołów, którym można kibicować, więc zróbmy to z klasą, a szybko znajdziemy pocieszenie w spektakularnych bramkach. Nie przystoi prawdziwemu kibicowi obrażać innych czy przychodzić na wspólne oglądanie meczu z niekulturalnymi transparentami lub napisami na koszulkach. Nie wypada nadużywanie niecenzuralnych zwrotów, a przede wszystkim obrażanie przeciwnika. Nie tylko od piłkarzy wymaga się gry fair play.

 

23.06.2020 r.

Temat: Podstawowe ćwiczenia piłkarskie doskonalące prowadzenie piłki zewnętrzną częścią stopy.

https://ewf.h1.pl/student/?token=TsV35xKU1lGYWh9MutfMR1m8Y0JeptHttTsfk4KmPDQJyYOjwQ

 

24.06.2020 r.

Temat: Rekreacja –  Atak i obrona w sytuacji 3×3 – koszykówka na 1 kosz.

https://www.youtube.com/watch?v=aHjD0zv2UW0 – proszę zwrócić uwagę na zachowanie zawodników w obronie i w ataku.

 

 

25.06.2020 r.

Temat: Jak bezpiecznie spędzić wakacje. 

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy i stresów nadchodzi tak wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Mam nadzieję, że tegoroczne wakacje dla wszystkich będą przyjemne a zwłaszcza bezpieczne.

Wakacje to okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa.

 Nie mamy obowiązków związanych ze szkołą i nauką, więc możemy bez ograniczeń planować najróżniejsze przygody, w których będziemy brać udział. Niektórzy spotykają się z przyjaciółmi i wspólnie świetnie się bawią, inni wybierają się na rodzinne wyjazdy. Nikt nie siedzi w domu, kiedy za oknem mamy słoneczną, piękną, zachęcającą do wyjścia pogodę. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa.

 Oto najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje:

  1. Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić.
  2. Noś ze sobą numer telefonu do rodziców.
  3. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.
  4. Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.
  5. Zawsze zapinaj pasy w samochodzie.
  6. Nie rozmawiaj z obcymi.
  7. Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.
  8. Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.
  9. Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych.

10.  Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.

11.  Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.

12.  Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.

13.  Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.

14.  Pamiętaj o ochronie przed słońcem. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem.

15.  Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi, kask ochronny podczas jazdy na rowerze czy odpowiednie buty w czasie wycieczki w góry.

16.  W górach nie wyruszaj w trasę, jeśli widzisz, że nadchodzi burza.

17.  Szukaj bezpiecznego schronienia podczas burzy.

18.  Podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku.

19.  Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić.

20.  Po każdym wyjściu z miejsc zalesionych dokładnie sprawdź skórę na obecność kleszczy.

21.  Uważaj na rośliny, na których się nie znasz. Niektóre jagody, liście czy grzyby są trujące.

22.  Podczas spacerów po lesie stosuj preparaty odpędzające owady i kleszcze.

23.  Nie rozpalaj ogniska w lesie.

24.  Nie baw się z obcymi zwierzętami. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać.

25.  Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz.

Data wprowadzenia 2020-06-22 14:39:58, ilość odsłon 151
skup aut gdynia
dieta pudełkowa Kielce
listwa maskująca karnisz

dobre wino kraków