FINAŁ WOJEWÓDZKI

2012-12-20

10.12.2012 r. w Skarżysku Kamiennej odbył się finał wojewódzki w mini piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych. Do turnieju zakwalifikowało się 6 zespołów: Skarżysko Kamienna, Staszów, Łopuszno, Daleszyce, Fałków, Dobrowoda.

Wyżej wymienione zespoły zostały podzielona na dwie grupy. W grupie A wystąpili: SP Dobrowoda, SP Skarżysko, SP Łopuszno. Natomiast grupę B utworzyły: SP Staszów, SP Daleszyce, SP Fałków. Zespoły grały systemem „każdy z każdym” po 6 minut. Zwycięzcy grup przechodzili do półfinału. Z grupy wyszliśmy z kompletem zwycięstw Łopuszno – Dobrowoda 3: 1; Skarżysko Kam. – Łopuszno 0:2. Niestety w półfinale przegraliśmy z Fałkowem. Pozostała jeszcze szansa na III miejsce, prowadziliśmy 1: 0 i wydawało się, że nic nam nie zagrozi. Niespodziewanie w ostatniej minucie Fałków wyrównał na 1:1. Dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy, dopiero w rzutach karnych ulegliśmy zespołowi z Fałkowa, co spowodowało, że ostatecznie po zaciętej rywalizacji zajęliśmy IV miejsce.