III Rowerowy Rajd Gwiaździsty

2019-06-06

W dniu 28 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy VI b pod opieką p. Tomasza Mazura oraz p. Dariusza Supernata  wzięli udział w  III Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym, którego finisz w tym roku  zlokalizowany był przy Centrum Sportowo‐ Rekreacyjnym „Olimpic ” w Strawczynie. Po ponad 20km dotarli do celu. Tam czekała już grupa która wyruszyła z Kielc ,w której jechali Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, Wicestarosta kielecki Tomasz Pleban oraz Zbigniew Wojciechowski – dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii. Rajd rozpoczął się w różnych  miejscach województwa .Na wspólną  metę dojechała ponad 200 osobowa grupa uczestników również uczniowie szkół z Kielc, Brynicy, Korczyna, Bielin, Piekoszowa, Łosienia, Bilczy, Niedźwiedzia  i Strawczyna .Po uroczystym przywitaniu wszystkich zawodników odbył się piknik.

    Uczestnicy rajdu mogli odpocząć, posilić się oraz wziąć udział w zabawach sportowych i konkursach sprawnościowych z nagrodami, przygotowanych przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz nauczycieli z Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie.

  Dzieci po zdobyciu wielu nagród w konkursach już zapowiedziały, że w przyszłym roku będą brały udział w kolejnym rajdzie.

Archiwalna wersja strony | Archiwum aktualności