Wicemistrzowie z SP im. Jana Pawła II w Łopusznie

2019-06-11

           W trzeciej edycji  programu Dziecięca Piłka Ręczna ,,Szczypiorniak IV”, której organizatorem było Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach, wzięło udział 60 reprezentacji czwartoklasistów z całego województwa. Podczas rywalizacji na szczeblu powiatowym w Kluczewsku, drużyna naszej szkoły wywalczyła awans do finału wojewódzkiego,  pewnie pokonując wszystkich rywali.

          W sobotę 8 czerwca 2019 r w Hali Legionów w Kielcach,  w finałowych rozgrywkach zagrało 12 najlepszych drużyn z poszczególnych powiatów, w tym Szkoła Podstawowa im. J. Pawła II w Łopusznie.

         Mecze rozpoczęły się od fazy grupowej; nasi uczniowie prezentowali bardzo dobrą i widowiskowa, grę pokonując drużynę   SP Stadnicka Wola 11:6, SP Dwikozy 14:4 oraz SP Starochęciny 9:5.  Dzięki temu zajęli I miejsce w grupie. W półfinale  spotkali się z drużyną  SP nr 1 Skarżysko – Kamienna, z którą wygrali 11:3  i awansowali do rundy finałowej. W finale spotkały się trzy najlepsze drużyny turnieju. Rywalizacja przebiegała na bardzo wysokim poziomie i do końca trzymała kibiców w napięciu. W pierwszym meczu z drużyną SP. Królewiec wygraliśmy  5:4. Nasz drugi mecz decydował o pierwszym miejscu, ponieważ SP. Królewiec miała już dwie porażki.  Pierwsza połowa meczu z SP. 32 Kielce była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem 5:5. W drugiej połowie, po zaciętej grze ulegliśmy  reprezentacji Kielc 8:11, plasując się na drugiej pozycji. Dzięki temu uczniowie naszej szkoły zdobyli wicemistrzostwo województwa w turnieju Dziecięca Piłka Ręczna.


     Naszą szkołę reprezentowali  następujący  uczniowie: Łapot Grzegorz, Stępień Kacper, Marszałek Artur, Kramarczuk Maksymilian, Ginter Katarzyna, Maciejewska Paulina, Piec Gabriela, Pluta Julia, Iwański Igor, Pniewski Filip, Podgórski Adrian oraz Czapla Patryk.

       W nagrodę nasza drużyna otrzymała piękny puchar, medale oraz nagrody rzeczowe: plecaki, piłki i bramkę treningową. Najlepsi  zawodnicy w drużynie z Łopuszna: Ginter Katarzyna i Stępień Kacper zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami.  

GRATULACJE!!!

 

 

Wioletta Supernat

 

Data wprowadzenia 2019-06-11 09:49:09, ilość odsłon 119
Archiwalna wersja strony | Archiwum aktualności
skup aut
skup aut szczecin