„Umiem pływać”

2019-06-26

Uczniowie klas drugich zakończyli podstawowy kurs nauki pływania w ramach projektu  „Umiem pływać”.          

 Projekt finansowany przez:

Ministerstwo Sportu i Turystyki,

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego,

Urząd Gminy w Łopusznie.

 

Zajęcia trwały od  1 kwietnia do 14 czerwca 2019 r.  - cykl zajęć to 20 godzin nauki pływania dla każdego z uczestników. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu na krytej pływalni "Olimpic" w Strawczynku, pod kierunkiem instruktorów:    p. Michała Dziury i p. Łukasza Kubickiego, wychowawców: p. Beaty Jasikowskiej i p. Elżbiety Żmudy.           

Głównym celem  zajęć było nabywanie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania.  Udział w projekcie dał  uczniom również możliwość rozwijania  sprawności  fizycznej.

  Dzieci nauczyły się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu. Zajęcia uświadomiły im, że pływanie ma korzystny wpływ na kształtowanie prawidłowej postawy ciała, poprawia kondycję oraz koordynację ruchową.

 Wspólne wyjazdy integrowały uczniów. Zachęciły dzieci do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki i aktywnego stylu życia. Uczniowie  bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli  w zajęciach, z niecierpliwością czekali na kolejny wyjazd. Ćwiczenia  w formie zabawy dostarczały im  mnóstwo radości i satysfakcji. Dla niektórych z nich był to pierwszy kontakt z wodą na basenie. Cieszyły się ze zdobytych umiejętności.

23 maja uczniowie klas I-III uczestniczyli w szkoleniu na temat zasad bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, które poprowadził  p. Michał Łojek ratownik ŚWOPR

Data wprowadzenia 2019-06-26 09:52:32, ilość odsłon 87
Archiwalna wersja strony | Archiwum aktualności
skup aut
skup aut szczecin