„Kochane Pierwszaki” - XII edycja przedsięwzięcia profilaktyczno-edukacyjnego

2019-09-19

 

    Dnia 13 września 2019 roku uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wzięli udział w XII edycji przedsięwzięcia profilaktyczno-edukacyjnego „Kochane Pierwszaki”, zorganizowanego przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Spotkanie uczniów klas pierwszych miało na celu zapoznanie dzieci, które rozpoczynają naukę w I klasie  szkoły podstawowej z najważniejszymi, podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uświadomienie uczniom zagrożeń i skutków wypadków drogowych.

W czasie spotkania Biskup Pomocniczy Diecezji Kieleckiej Marian Florczyk poświęcił dzieciom tornistry i przybory szkolne oraz pobłogosławił na progu nauki szkolnej. Uczniowie otrzymali odblaski, ufundowane przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Policję.

W Hali Legionów, gdzie została zorganizowana impreza, pierwszoklasiści wspólnie się bawili, tańczyli i śpiewali. Mogli także wsiąść do policyjnego pojazdu, zobaczyć z jakiego sprzętu korzystają strażacy, a także porozmawiać z żołnierzami z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

Data wprowadzenia 2019-09-19 10:37:48, ilość odsłon 113
Archiwalna wersja strony | Archiwum aktualności
skup aut
skup aut szczecin