FINAŁ KRAJOWY

2019-11-14

16 najlepszych szkół w Polsce, a wśród nich dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie.

 

29 października 2019 r. odbył się Finał Ogólnopolskich Sztafetowych Biegów Przełajowych Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Miejscem zmagań były tereny na Stadionie Miejskim w Olszynie, województwo Dolnośląskie.

Prawo udziału w zawodach uzyskały najlepsze zespoły z rozegranych  jesienią finałów wojewódzkich dziewcząt i chłopców w kategoriach: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Do Olszyny przyjechały reprezentacje wszystkich województw. Wśród nich znalazły się dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej w Łopusznie (drużyna chłopców z klas V-VI i drużyna dziewcząt z klas VII-VIII),  które 8 października 2019 r. w Rytwianach podczas  Wojewódzkich Sztafetowych Biegów Przełajowych zajęły I miejsca.

     Zawody rozpoczęły się od powitania zgromadzonych gości i drużyn przybyłych z całej Polski., następnie zapalono znicz zawodów, odegrano hymn państwowy i podniesiono(wciągnięto) biało-czerwoną flagę na maszt. Po części oficjalnej rozpoczęły się zmagania sportowe. Województwo świętokrzyskie reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie – mistrzowie tego województwa.  Sztafeta zarówno dziewcząt jak i chłopców liczyła 10 zawodników, a każdy miał do przebiegnięcia pętlę liczącą 1000 m. Po emocjonującej walce i pokonaniu 10-kilometrowego, bardzo trudnego dystansu, chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Łopusznie zajęli X, a dziewczynki XI miejsce w Polsce.

Skład drużyny chłopców: Miłosz Biały, Kacper Cichoń, Szymon Cygan, Mikołaj Kaller, Jakub Perz, Konrad Ciszek, Dawid Robak, Oliwier Stefański, Łukasz Stolarczyk, Eryk Zbroszczyk, Wojciech Skowron, Adrian Podgórski. Opiekun grupy- Piotr Wilk.

skład drużyny dziewcząt:  Magdalena Biały, Wiktoria Błachucka, Julia Jachimczyk, Wiktoria Kowalczyk, Roksana Łukasik, Laura Mogielska, Natalia Szklarz, Natalia Rogula, Kamila Perz, Magdalena Szymańska, Milena Wawrzeńczyk, Aleksandra Kozubowska. Opiekun grupy: Małgorzata Gwóźdź.

Jesteśmy bardzo dumni z postawy naszych zawodników. Mimo ciężkiej pracy, wysiłku włożonego w pokonanie nie łatwego dystansu, w tym dniu nie zdołali sięgnąć po wyższe lokaty. Należy dodać, że nasi młodzi sportowcy stanęli w szranki z największymi miejskimi szkołami w Polsce. Za sukces uznajemy fakt, że jesteśmy 10 i 11 zespołem spośród najlepszych drużyn w Polsce .

Nie byłoby to możliwe gdyby nie znaleźli się ludzie dobrej woli, którzy zgodzili się sfinansować nasz wyjazd i nocleg, gdyż Szkolny Związek Sportowy w Kielcach, który był organizatorem Ogólnopolskich Biegów Przełajowych nie posiadał środków na pokrycie naszego wyjazdu. Marzeniem dzieci było  wzięcie udziału w tak zaszczytnej imprezie.

Dzięki ludziom, którzy wykazali się zrozumieniem naszych potrzeb, udało się nam wziąć udział Byli to: Bank Spółdzielczy w Łopusznie, Piekarnia Aleksandra Kozaka, Renata Popczyk, Barbara Zolbach, Krzysztof Soboń, Bonifacy Sornat, Soboń Spółka z ograniczoną Odpowiedzialnością spółka Komandytowa, Mariusz Krzepkowski, Anna Perz, Kamila i Krzysztof Smolarczykowie, Wojciech Biały, Marcin Szafrański, Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie.

  Małgorzata Gwóźdź i Piotr Wilk bardzo serdecznie wszystkim dziękują za okazaną pomoc.

Małgorzata Gwóźdź

Data wprowadzenia 2019-11-14 10:36:07, ilość odsłon 173
Archiwalna wersja strony | Archiwum aktualności
skup aut
skup aut szczecin
najlepszy ortopeda warszawa