Broda Heroda, czyli jak Bóg zło w dobro przemienił

2020-01-09

Jak tradycja nakazuje, w okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły zaprezentowali jasełka. Historia Bożego Narodzenia opowiedziana została trochę w niezwykły sposób. Przedstawienie zaskakiwało i rozbawiało publiczność, ale także zachęcało do refleksji.

Obok tradycyjnych postaci: Heroda, Marii, Józefa, pasterzy, żołnierza, aniołów, diabłów i trzech króli wystąpiły zwierzęta: rodzina wróbli, osioł, owieczki. Wcielili się w  nie uczniowie klasy VII b, III c oraz klas VIII.

Pastorałki ilustrujące historię narodzin Jezusa zaśpiewał chór szkolny przygotowany przez Jarosława Gołucha. Grupa taneczna pod kierunkiem Wioletty Supernat zaprezentowała dwa układy, które uświetniły przedstawienie. Na cześć Pana zatańczyły również przedszkolaki z grupy 0,,A” przygotowane przez Martę Machnik.

Wszystko to odbywało się na tle niezwykłej, zmieniającej się po pierwszym akcie, dekoracji wykonanej przez Bogumiłę Kamińską.

Na koniec były życzenia i świąteczne pamiątkowe upominki, którymi obdarowani zostali zaproszeni goście i nauczyciele. Szkolni artyści nagrodzeni byli nie tylko gromkimi brawami, ale i słodyczami.

Za scenariusz i reżyserię odpowiadały: s. Barbara Okła, Jolanta Szczerek
i Katarzyna Kumańska.

Katarzyna Kumańska

Data wprowadzenia 2020-01-09 20:52:14, ilość odsłon 281
Archiwalna wersja strony | Archiwum aktualności
skup aut
skup aut szczecin
najlepszy ortopeda warszawa