„Oj, dmuchnęliśmy!”

2020-01-15

„Wiatr w żagle” – to hasło XXVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.WSzkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie – zgodnie z chlubnym już zwyczajem – przebiegał w pełnym zaangażowaniu organizatorów: dyrekcji szkoły, opiekunów Samorządu Uczniowskiego (Katarzyny Korskiej, Renaty Polak, Andrzeja Cieślickiego) i Zarządu Samorządu Uczniowskiego oraz uczestników. Do akcji włączyło się 10 liderów WOŚP zarejestrowanych w jej sztabie, około 30 wolontariuszy – uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie, którzy z pasją wspierali liderów, między innymi, obdarowując darczyńców „wośpowskimi” serduszkami. Nad bezpieczeństwem kwestujących czuwało 32 nauczycieli. Przebieg Finału WOŚP w naszej szkole koordynowała Katarzyna Korska w ścisłej współpracy z dyrektorem szkoły Krzysztofem Kumańskim.  Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie,pracownicy administracji i obsługi (wraz filiami w Grabownicy i Lasocinie), - włączyli się finansowo w osiągnięcie celu akcji, przekazując kwotę 4867,88 (Lasocin – 270, Grabownica – 305,30, Mnin -1462,58, Łopuszno – 2830) zł. „Wiatru w żagle” dla XXVIII Finału WOŚP dodały też łopuszańskie urzędy oraz instytucje. Idąc za przykładem wójta gminy Łopuszno Ireny Marcisz, która już od lat inicjuje bądź wspiera podobne akcje,  pracownicy Urzędu Gminy w Łopusznie zasilili konto WOŚP, przekazując do puszek zebrane przez siebie pieniądze. Swoją solidarność z tak piękną inicjatywą pokazali również: Bank Spółdzielczy w Łopusznie, GOZ w Łopusznie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łopusznie, łopuszańskie apteki, Szkoła Językowa w Łopusznie oraz inne większe i mniejsze przedsiębiorstwa czy sklepy.W tym roku w czasie XXVIII Finału „graliśmy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Łącznie zebraliśmy 21 743,68 złotych (9,54 €; 1,01 £; 1,00 ₺; 1,12 Lew), a więc jeszcze więcejniż w ubiegłym roku, mimo, iż ta niedziela nie była handlowa.

Wszyscy nasi wolontariusze to prawdziwi bohaterowie kwestowania; wśród nich Wiktoria Sobczyk (uczennica kl. VIIIb) okazała się liderem wśród „herosów”, zbierając do puszki 8 228,24 złotych.

Warunki pogodowe nam sprzyjały - nie padało, chociaż było chłodno.Młodzież i pracownicy naszej szkoły (z dyrekcją na czele) nie dali za wygraną. W niedzielę – 12 stycznia 2020 r. kwestowaliśmy w okolicach kościołów i kaplic (Łopuszno, Grabownica, Piotrowiec, Sarbice, Mnin, Dobrzeszów), stacji paliw (Orlen, BP) oraz przy zajazdach: „Antresola” oraz „Weranda”, zachęcając mieszkańców gminy do wsparcia tej szczytnej inicjatywy. W godzinach wieczornych przekazaliśmy pełne puszki do rozliczenia w sztabie mieszczącym się w budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie. Po przeliczeniu zebranych przez naszych wolontariuszy pieniędzy okazało się, że i tym razem nie zawiedliśmy się – nasza społeczność gminna znów pokazała, jak bardzo jest hojna.

Dziękujemy za ogromne zaangażowanie: dyrekcji szkoły, nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji, naszej wspaniałej młodzieży, a przede wszystkim – mieszkańcom gminy (z jej włodarzem na czele) – za „dar serca”złożony do „wośpowskich” puszek. A jego najdobitniejszym przykładem stała się złota obrączka, którą anonimowy darczyńca ofiarował na tak szczytny cel, jakim jest od 28 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Niech dobro, które niesie ze sobą, „rozlewa się” na każdego z nas.

Data wprowadzenia 2020-01-15 15:46:36, ilość odsłon 175
Archiwalna wersja strony | Archiwum aktualności
skup aut