Zabawa choinkowa

2020-02-17

13 lutego odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Jak co roku, zabawa ta miała miejsce w czasie karnawału, więc wielu uczniów, szczególnie klas najmłodszych, skorzystało z okazji przebrania się za swoich ulubionych bohaterów.

            O godzinie 16.00 z głośników rozbrzmiały ulubione utwory wybrane przez uczniów. Następnie, do zabawy rozgrzewali uczniowie klas V-VIII, w tym duża grupa członków szkolnego Klubu Europejskiego „Euro”.  Zaprezentowali oni jeden z tańców integracyjnych, taniec szkocki Black Dance, którego uczyli się pod okiem opiekunów SKE „Euro”, p. Moniki Kasprzyk i p. Renaty Butenko. Taniec ten polega on na sekwencji kilku figur tanecznych, powtarzanych w zasadzie w nieograniczonej liczbie par. Łatwość figur pozwala na szybkie zaangażowanie do wspólnej zabawy dużej grupy osób.

            W czasie zabawy choinkowej miała miejsce sprzedaż ciast zainicjowana przez Samorząd Uczniowski.

            W czasie tegorocznej zabawy choinkowej, odbył się konkurs na przebranie się za słynną postać wywodzącą się z Europy. Konkurs zorganizował Szkolny Klub Europejski „Euro”. 12 klas wytypowało do konkursu swoich przedstawicieli. Uczestnicy konkursu zaskoczyli różnorodnością i pomysłowością w swoich kreacjach. Jury w składzie Pani wicedyrektor Teresa Mazur, p. Renata Butenko, p. Agnieszka Nalepa i p. Iwona Rydz miało trudne zadanie by wyłonić zwycięzców konkursu. Po burzliwych obradach wybrano 3 laureatów i przyznano 1 wyróżnienie. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy konkursu słodkie nagrody pocieszenia.

 

 

I miejsce Cezary Jabłoński VIIb

II miejsce Kamila Pęczkiewicz VIIa

III miejsce Piotr Jastrzębski V

wyróżnienie Igor Włodarczyk Vb

Data wprowadzenia 2020-02-17 12:41:56, ilość odsłon 211
Archiwalna wersja strony | Archiwum aktualności
skup aut