2018-06-14

Podczas Turnieju Dziecięcej Piłki Ręcznej rozegranego 14 czerwca 2018 r.
w Radoszycach
  uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie po raz drugi udowodnili, że są jednymi z najlepszych piłkarzy ręcznych w województwie.  Organizatorem II edycji pod nazwą „Szczypiorniak - klasy IV” było Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach.

W zawodach wystąpiło dwanaście najlepszych drużyn z województwa świętokrzyskiego, które wcześniej w eliminacjach wywalczyły awans. Łopuszno reprezentowali: Marianna Dudzińska, Urszula Maciejewska, Patrycja Kałuża, Konrad Ciszek, Oliwier Stefański, Łukasz Stolarczyk, Maciej Łapot, Mikołaj Kaller, Wiktor Czerwiński, Jakub Perz, Wiktor Sypniewski oraz Michał Kałuża. W fazie grupowej zawodnicy rozegrali trzy spotkania, które pewnie wygrali, awansując do ćwierćfinału
z pierwszego miejsca. W tej grupie zmierzyli się z drużyną z Chęcin, którą pokonali 8:6
i awansowali do rundy finałowej. W finale zespół z Łopuszna rozegrał dwa spotkania, obydwa remisując, z Kielcami (8:8) i Działoszycami (7:7).

Ostatecznie w Turnieju Dziecięcej Piłki Ręcznej drużyna z Łopuszna zajęła zaszczytne II miejsce, za zespołem z Działoszyc. Miłym również dla nas akcentem był wybór najlepszej zawodniczki całego turnieju, którą została Marysia Dudzińska, a najlepszym zawodnikiem drużyny - Konrad Ciszek. Zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami,
a Marysia dodatkowo otrzymała okazałego misia - pluszaka. W nagrodę nasi wicemistrzowie otrzymali również piękny puchar, medale oraz upominki rzeczowe: koszulki, plecaki oraz piłki.