Informacja dotycząca funkcjonowania gabinetu szkolnego.

2020-09-01

                                                                         Drodzy  Rodzice

Zaistniała sytuacja epidemiologiczna zmusiła wszystkich do wprowadzenia wielu zmian w codziennym funkcjonowaniu, w pracy, w systemie nauczania oraz w systemie ochrony zdrowia.

Przez ostatnie kilka miesięcy zdążyliśmy zauważyć, że stan epidemii najprawdopodobniej będzie nam towarzyszył jeszcze przez dłuższy czas. Na pewno nie będzie to kwestia dni lub tygodni. Wszyscy staramy się dołożyć wszelkich starań, aby chronić siebie nawzajem, nasze dzieci oraz oczywiście wszystkich naszych pacjentów. Jako gabinet stomatologiczny zawsze dbaliśmy o prawidłową higienę, dezynfekcję i sterylizację w naszym miejscu pracy. Teraz, w dobie epidemii koronawirusa, jeszcze bardziej wzmagamy środki ochrony.

Nasz personel zaopatrzony jest w bardzo restrykcyjne środki ochrony osobistej zalecane przez Ministerstwo Zdrowia:

  • Podwójne maseczki (w tym maseczka FFP3+maseczka chirurgiczna)
  • Przyłbice medyczne
  • Fartuchy i czepki chirurgiczne

Wszystkie powierzchnie są stale dezynfekowane środkami z odpowiednimi atestami medycznymi.

Ponadto nasz gabinet wyposażyliśmy w specjalną lampę stale dezynfekującą powietrze w gabinecie jak również wszystkie znajdujące się w nim powierzchnie. Jest to lampa używana na blokach operacyjnych, która wykazuje silne działanie bakteriobójcze i wirusobójcze oraz  pracuje przez cały czas przyjęć w gabinecie.

Każde dziecko przed wejściem do gabinetu będzie miało zdezynfekowane ręce.  W przypadku zalecenia noszenia maseczek przez dzieci w przestrzeniach wspólnych, pacjent będzie zdejmował maseczkę dopiero na fotelu dentystycznym.

W przypadku zabiegów profilaktycznych dzieci będą korzystały z gabinetu pojedynczo.

Jeżeli zaistnieje konieczność wizyty w gabinecie  dziecka wraz z rodzicem, bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu dokładnego ustalenia czasu, miejsca przyjęcia i wdrożenia odpowiednich procedur sanitarnych.

Jak wiadomo zdrowie i życie człowieka to największa wartość. Prosimy, nie zapominajcie, że kilkuletnie zaniedbania stomatologiczne profilaktyczno-lecznicze u dzieci, będą najprawdopodobniej skutkowały przez całe ich dorosłe życie.  Nasz personel dołoży wszelkich starań, aby wizyta w gabinecie była miła, bezpieczna i niestresująca dla dzieci.

Pozdrawiamy serdecznie i wszystkim życzymy dużo zdrowia i spokoju w tym trudnym czasie.

                                                           Pracownicy gabinetu szkolnego.

Data wprowadzenia 2020-09-01 20:14:37, ilość odsłon 250
Archiwalna wersja strony | Archiwum aktualności
skup aut
skup aut szczecin
najlepszy ortopeda warszawa