20 listopada - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

2020-11-18

 

20 listopada  - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one najmłodszych, ale i wspierają w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala dzieciom uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą.

 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, one oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

 

Co roku UNICEF Polska zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również z tymi, których prawa nie są przestrzegane.

W sytuacji, kiedy dla zdrowia swojego i innych musimy zachować bezpieczny dystans i  pozostać w izolacji, postarajcie się, aby 20. listopada w Waszych domach zagościł kolor niebieski. Błękitny rysunek przyklejony na szybie okna to doskonały pomysł pokazania solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.

 

Z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PRAW DZIECKA wszystkim dzieciom (młodszym i starszym) składamy życzenia uśmiechu, radości i wspaniałych dni bez trosk i zmartwień.

                                               Dyrekcja i Grono Pedagogiczne szkoły

 

 

 

Data wprowadzenia 2020-11-18 12:01:05, ilość odsłon 95
Archiwalna wersja strony | Archiwum aktualności
lacucina
skup aut szczecin
najlepszy ortopeda warszawa