Wyjątkowy Dzień Dziecka…

2021-06-04

Wyjątkowy Dzień Dziecka…

1 czerwca to dzień wyczekiwany przez wszystkie dzieci – małe i te trochę większe. Po długim okresie izolacji i kontaktów głównie wirtualnych uczniowie wrócili wreszcie do szkoły. Większość imprez i uroczystości obchodziliśmy przez przeszło rok w Internecie. Tym bardziej wyjątkowy był ten właśnie Dzień Dziecka.

Nie tylko słodycze i konkursy - głównym celem tegorocznego święta najmłodszych w naszej szkole była integracja zespołów klasowych, poznanie się na nowo i odbudowanie więzi. Nie jest to łatwe w szkolnych ławkach podczas lekcji… Obchody Dnia Dziecka stworzyły okazję do długich rozmów, wspólnych spacerów, wycieczek i zabaw.

Uczniowie klas czwartych wybrali się na wycieczkę do Oblęgorka. Po krótkiej sesji fotograficznej przed pałacykiem Henryka Sienkiewicza ruszyli czarnym szlakiem  do rezerwatu przyrody Barania Góra. Klasa VIIA z okazji Dnia Dziecka udała się do kina na seans „Nerve”. Piątoklasiści swoje święto spędzili na szkolnym placu zabaw i boisku. To było kilka godzin wspólnych gier i zabaw z piłkami! Przygotowanie zdrowych przekąsek, gry planszowe – tak z kolei wyglądał Dzień Dziecka w klasie VIB.

Uczniowie pozostałych klas wybrali się na krótkie wycieczki po okolicy. Wzgórze Trzech Krzyży, pałac Dobieckich – to najczęściej odwiedzane przez nich miejsca. Uczniowie klas VIIC i VIID spędzili aktywnie kilka godzin na terenie Gminnego Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego, rywalizując na boisku sportowym. Na zakończenie Dnia Dziecka nie mogło zabraknąć wspólnego, klasowego posiłku – piknik na „Kościółku”, grill lub wyjście do pobliskiej pizzerii znalazły się w planach każdej z klas.

To był niezapomniany dzień!

 

Data wprowadzenia 2021-06-04 13:08:10, ilość odsłon 304
Archiwalna wersja strony | Archiwum aktualności
skup aut gdynia
skup aut szczecin
najlepszy ortopeda warszawa
szklarnie ogrodwe