Wizyta przedszkolaków w Ochotniczej Straży Pożarnej

2021-06-09

 

Wizyta przedszkolaków w Ochotniczej Straży Pożarnej  w Łopusznie

Dnia 31 maja 2021r. przedszkolaki z różnych grup wiekowych złożyli wizytę druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łopusznie.

Strażacy na czele z prezesem – panem Michałem Jarząb -  przekazali  dzieciom  wiele cennych informacji związanych ze specyfiką tego trudnego, niebezpiecznego i odpowiedzialnego zawodu. Przypomnieli również, jak istotne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz  znajomość ważnych numerów. Maluchy z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w tej niecodziennej lekcji, dzięki której miały możliwość poznania pracy strażaka z bliska. Druhowie uatrakcyjnili pobyt dzieciom  zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz remizy strażackiej. Zaprezentowali przedszkolakom umundurowanie strażackie ,  sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie miejscowej jednostki oraz pokaz alarmu. Jak można było się spodziewać, ogromnym zainteresowaniem  cieszyły się wozy strażackie. Każde dziecko - po wejściu do środka -  mogło się poczuć jak prawdziwy strażak.  Ale to nie koniec atrakcji. Niemałą frajdę sprawiło przedszkolakom lanie wody  z węża strażackiego.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom OSP w Łopusznie za miłe spotkanie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Mirosława Głowala

Data wprowadzenia 2021-06-09 07:24:00, ilość odsłon 604
Archiwalna wersja strony | Archiwum aktualności
skup aut gdynia
skup aut szczecin
najlepszy ortopeda warszawa
szklarnie ogrodwe