Srebrni medaliści z Łopuszna

2021-10-15

        12 października 2021 r. w Rytwianach odbył się Finał Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Był to kolejny udany start lekkoatletów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie. Pomimo trudnej sytuacji epidemicznej, zawody jak zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dzieci i młodzież ze szkół z terenu województwa świętokrzyskiego rywalizowały w dwóch kategoriach: uczniowie klas IV – VI i VII – VIII. Ze względu na obostrzenia sanitarne spowodowane pandemią uczniowie rywalizowali w zespołach  6-cio osobowych, a nie jak dotychczas w składzie 10-cio osobowym. Dziewczęta biegały na dystansie 800 metrów, a chłopcy na dystansie 1000 metrów.

Sztafeta uczniów z klas VIII ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie  zdobyła II miejsce. Po raz kolejny udowodnili, że są w znakomitej dyspozycji biegowej.  Chłopcy prowadzili zaciętą walkę od pierwszej do ostatniej zmiany. Ulegli jedynie zawodnikom z Kielc, zdobywając po raz kolejny tytuł  Wicemistrzów Województwa Świętokrzyskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych w roku szkolnym 2021/2022. Drużyna pobiegła w składzie: Cygan Szymon, Biały Miłosz, Perz Jakub, Ciszek Konrad, Stolarczyk Łukasz, Kaller Mikołaj i Kacper Chruściak.  Serdecznie gratulujemy  uczniom oraz ich opiekunowi Panu Piotrowi Wilkowi.

W zawodach tych reprezentowała naszą szkołę również sztafeta dziewcząt w składzie: Szczepara Magdalena, Cuper Gabriela, Czeszek Julia, Dziedzic Eliza, Młynarska Magdalena, Stolarczyk Oliwia i Bernat Natalia.  Po bardzo ambitnej walce (wśród 19 zespołów) ostatecznie zajęły miejsce VI.

                                                                                                              Renata Kumańska

Data wprowadzenia 2021-10-15 10:11:56, ilość odsłon 237
Archiwalna wersja strony | Archiwum aktualności
skup aut gdynia
skup aut szczecin
najlepszy ortopeda warszawa