MISTRZOSTWA POWIATU KIELECKIEGO – okiem trenera

2021-11-23

W dniu 20 listopada 2021r. na hali Szkoły Podstawowej w Mniowie odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Kieleckiego. W gronie 12 zgłoszonych drużyn Gminę Łopuszno reprezentowali uczniowie naszej szkoły. W wyniku losowania utworzono cztery grupy – po trzy gminy w każdej grupie.

Dla nas to możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, w tym przypadku dodatkowo przed przedstawicielami władz lokalnych i parlamentarnych. Obecna była pani Wójt Irena Marcisz i sekretarz Gminy pani Małgorzata Barcicka. Ponadto wśród zaproszonych gości był senator Krzysztof Słoń (otwarcie turnieju) i poseł Krzysztof Lipiec (zakończenie turnieju). Przez cały turniej obecny był patronujący wydarzeniu pan Mirosław Gębski - starosta kielecki.

Wracając do sportowych emocji (których nie brakowało) rywalizację w grupie „B” rozpoczęliśmy od efektownego zwycięstwa 5:0 z Masłowem. W drugim spotkaniu deja vu – 5:0 z Zagnańskiem. Chyba lepiej nie mogliśmy zacząć – wygrywamy swoją grupę.

W ćwierćfinale trafiamy na Piekoszów. Myślę, że to jeden z faworytów turnieju. Zawsze spotkania na tym etapie rozgrywek są najtrudniejsze. Zwycięzca walczy o medale,
a przegrany wraca do domu. W tym dniu to my graliśmy lepiej i przede wszystkim skuteczniej. Prowadziliśmy już 4:0 i wtedy przeciwnik zaczął odrabiać straty. Czasu i sił jednak zabrakło. Ostatecznie wygrywamy 4:2 – radość ogromna, jesteśmy w półfinale.
Tu przyszło nam zmierzyć się z drużyną Rakowa. Zespół obdarzony bardzo dobrymi warunkami fizycznymi i wyjątkową wolą walki. Choć to powinno cechować każdego sportowca. Początek spotkania niezbyt pomyślny dla nas, tracimy bramkę. Reagujemy
w najlepszy możliwy sposób – wyrównujemy tuż przed zakończeniem pierwszej połowy.
W drugiej odsłonie nie pada żadna bramka. Czas na  pięciominutową dogrywkę. Tu górę wzięły nasze umiejętności piłkarskie. Strzelamy trzy bramki i jesteśmy w finale!!!

Przed nami ostatni mecz turnieju z Orłami Bodzentyn. Przeważamy w pierwszej połowie i na przerwę schodzimy z jednobramkowym prowadzeniem. Zgodnie z naszymi przypuszczeniami chłopcy z Bodzentyna „przycisnęli”. My liczyliśmy na kontratak. Po raz kolejny  potwierdziło się, że najlepszą obroną jest atak. Ataku szybkiego nie wyprowadziliśmy, za to straciliśmy bramkę po rzucie wolnym. Od tego momentu pozostało jeszcze 5 minut do końca spotkania. Walka rozgorzała na całego, ale zmęczenie turniejem coraz bardziej było widoczne. Brakowało dokładności i w związku z tym stwarzaliśmy mniej sytuacji pod bramką przeciwnika. Gdy już udało nam się oddać strzał na bramkę, na drodze piłki stał ofiarnie interweniujący bramkarz lub nasze uderzenie było niecelne. Na zegarze pozostawało 20 sekund do końca meczu, a wynik był wciąż nie rozstrzygnięty. Wszystko wskazywało, że do wyłonienia zwycięzcy będzie potrzebna dogrywka. W piłce halowej to bardzo dużo czasu – strzelamy dwie bramki!!! Dwa bliźniacze przechwyty piłki Konrad Ciszek zamienia na gole. Finał wygrywamy 3:1 i zdobywamy Puchar Starosty Kieleckiego, a Konrad zostaje najlepszym strzelcem turnieju. Na pamiątkę otrzymuje dyplom i statuetkę.

Chłopcom należą się duże słowa uznania. Pokazali duże umiejętności i siłę mentalną. Rozegraliśmy wspaniały turniej, a zwycięstwo dedykujemy kolegom z drużyny, którzy