Biegi przełajowe

2011-12-08

MISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W SZTAFETOWYCH  BIEGACH  PRZEŁAJOWYCH

12 października 2010r. w Nowinach odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych, na których rywalizowali zawodnicy z różnych szkół z całego województwa świętokrzyskiego.

Uczennice z Gimnazjum w Łopusznie reprezentowały naszą szkołę w biegu 10 x 800m, w którym brały udział 24 sztafety dziewcząt.  Walka między sztafetami trwała od pierwszej do dziewiątej zmiany, na której to nasze dziewczęta objęły prowadzenie i ukończyły bieg jako pierwsze, zdobywając tytuł Mistrza Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych w 2010r.

A oto skład „złotej sztafety”: Nyga Natalia, Ambur Kalina,  Rudzińska Karolina, Kokosińska Paulina, Bąk Klaudia, Szczerek Aleksandra, Cieślicka Justyna, Rauner Izabela, Macander Marta, Paczkowska Anna, Perz Patrycja, Kowalska Magdalena i Ogonowska Karolina

Za zwycięstwo nasza sztafeta została nagrodzona pucharem, dyplomem i medalami.

W tych samych zawodach brała również udział sztafeta chłopców, którzy w biegu 10 x 1000m zajęli wysokie szóste miejsce w gronie 25 zespołów.

Szkołę reprezentowali: Wilk Tomasz, Stęplewski Dawid, Mogielski Patryk, Kowalczyk Albert, Karbownik Grzegorz, Pawłowski Kamil, Krzysztofik Dominik, Rydz Wiktor, Ambur Dawid, Czerkawski Michał, Domagała Wojciech oraz Woś Łukasz.

Opiekun : Wioletta Supernat