Imieniny - Hanny, Klementyny, Łukasza
Czwartek 18 października 2018


W Parlamencie Europejskim
Projekty edukacyjne
Patron
Aktualności
Laureaci Konkursów

Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łopusznie

ul. Strażacka 5
26-070 Łopuszno

tel. 41 391 40 20,
      41 391 43 27

e-mail: sekretariat@zslopuszno.pl
Dzień Babci i Dziadka 2016-02-15

 

Dzień Babci i Dziadka

w szkole Filialnej w Grabownicy

 

„Dziś w naszej szkole  wyjątkowo, tak odświętnie, nietypowo. Uroczystość zacząć czas…”  W zimowy poranek  22 stycznia 2016 r. do naszej szkoły przybyli długo oczekiwani goście: ukochane Babcie i Dziadkowie. 

Gospodarzami uroczystości byli uczniowie naszej szkoły, którzy ze „sceny” pragnęli wyrazić swą wdzięczność i podziękować swym Babciom i Dziadkom za ich troskę i miłość.

  Pani Kierownik Ewa Janowska - Dzwonek serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych gości. Wśród seniorów byli także rodzice dzieci oraz pracownice  Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznie p. Barbara Pawelczyk – kierownik oraz p. Agnieszka Jeleń – animator kultury.

Mamy nadzieję, że Jasełka były miłym prezentem. Babcie i dziadkowie mogli zobaczyć jakimi świetnymi aktorami są ich wnuczęta. Ubrani w piękne stroje uczniowie z klas 0- III wspominali historię sprzed przeszło dwóch tysięcy lat. Choć aktorów dopadła lekka trema, to i tak gościom spodobało się przedstawienie, bo nie brakowało w nim akcentów humorystycznych i dobrej gry. Nad przebiegiem Jasełek jak co roku czuwała p. Jolanta Szczerek. Warto także dodać, że wśród jasełkowych aktorów można było zauważyć absolwentów naszej szkoły, obecnie uczniów Zespołu Szkół w Łopusznie: Natalkę Frączkowską ucz. kl. V b, Weronikę Dłubała ucz. kl. VI a oraz  Jakuba Ogonowskiego ucz. kl. I a  z Gimnazjum, którzy wyróżniali się i wzrostem i talentem.

Najbardziej rozczulili babcie i dziadków przedszkolaki, którzy bardzo swobodnie czuli się na scenie. Każdy z nich jak umiał najlepiej wyrecytował wierszyk, a potem zgodnym chórem zaprezentowali wesołą piosenkę. Program artystyczny przedstawiły także starsze dzieci, by podziękować za beztroską zabawę, opiekę i bezwarunkową miłość. Były deklamowane wierszyki oraz śpiewane piosenki. Uczniów do występu przygotowały wychowawczynie - p. Emilia Kramarczuk,  p. Anna Skrzypczyk, p. Dorota Gawęda-Pięta oraz p. Beata Palacz. Po występach dzieci odszukiwały wśród widowni swoje babcie i  dziadków, by wręczyć im własnoręcznie wykonane laurki oraz prezenty- witaminki.

Goście trud ukochanych wnuków nagrodzili ogromnymi brawami, a całusów, przytuleń i pochwał nie było końca.

Na zakończenie uroczystości wszystkich zaskoczyła miła niespodzianka. Na scenę wkroczył Wielopokoleniowy Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łopuszańskiej prowadzony przez p. Agnieszkę Jeleń. Gościom bardzo podobały się tak profesjonalnie wykonane ludowe piosenki, w których nie brakło i prawd życiowych i humoru. Babciom i dziadkom nie tylko miło było posłuchać, ale wyraźnie było widać, ze nogi im się rwą do tańca. Koniecznie należy dodać, że w tym zespole występuje p. Anna Skrzypczyk, nauczycielka pracująca w naszej szkole, a także dwie uczennice kl. I: Ania Podgórska i Julia Pluta. Swym występem członkowie zespołu pragnęli i umilić Dzień Babci i Dziadka w szkole, ale także zachęcić do wstąpienia w ich szeregi, do czego szczerze zachęcali i starszych i młodszych.

Po wszystkich prezentacjach Pani Kierownik jeszcze raz w imieniu własnym i Grona Pedagogicznego złożyła szanownym gościom jak najlepsze życzenia. Do życzeń dołączyła się p. Ewelina Ciszek – członkini Rady Rodziców i zaprosiła wszystkich uczestników na słodki poczęstunek przygotowany przez  mamy.

Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości… 

Święto Babci i Dziadka jest tradycją na stałe wpisaną w harmonogram naszych uroczystości szkolnych. Więc … Kochani! Widzimy się za rok.

 

 

Dorota Gawęda-Pięta

 

 
Data wprowadzenia : 2016-02-05 09:25:00 , ilość odsłon : 8248
ostatnia zmiana : 2016-02-15 08:34:29
drukuj wydrukuj
hotel kielceauto skup szczecin
skup aut gdynia