Imieniny - Hanny, Klementyny, Łukasza
Czwartek 18 października 2018


W Parlamencie Europejskim
Projekty edukacyjne
Patron
Aktualności
Laureaci Konkursów

Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łopusznie

ul. Strażacka 5
26-070 Łopuszno

tel. 41 391 40 20,
      41 391 43 27

e-mail: sekretariat@zslopuszno.pl
ROŚNIE PIŁKARSKI TALENT 2016-03-17

ROŚNIE PIŁKARSKI TALENT

        Konrad Ciszek- uczeń klasy II Szkoły Podstawowej w Grabownicy jest szkolnym talentem piłki nożnej. Ta dyscyplina sportu zdominowała całkowicie aktywność chłopca. Rodzice widząc  jego potencjał piłkarski, postanowili rozwijać jego  zainteresowania .W wieku 6 lat zapisali syna na odpłatne zajęcia sportowe w  Akademii Młodego Piłkarza działającej w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łopusznie.   Poświęcają swój wolny czas  dowożąc chłopca dwa razy w tygodniu na treningi, towarzyszą synowi w wyjazdach sparingowych, zawodach sportowych odbywających się na terenie całego województwa.

   Uprawianie sportu sprawia Konradowi wielką przyjemność. Szkoła ( na miarę możliwości) również przyczynia się do rozwoju talentu chłopca. Na dużym boisku szkolnym często odbywają się mecze piłki nożnej. Konrad lubi grać z kolegami dużo starszymi od siebie. Widząc jego wyczyny i styl gry, wszyscy są  zawsze pod ogromnym wrażeniem jego umiejętności technicznych  . Konrad nie uważa się jednak za osobę szczególnie uzdolnioną, zawsze ze skromnością reaguje na pochwały ze strony  rówieśników i osób dorosłych.  On chce po prostu tylko grać  w piłkę, chodzić na treningi i wygrywać mecze, czy to sparingowe, czy ligowe.   A nauka? Szkoła? Chłopiec nie ma problemów w nauce. Jest dobrym uczniem. Sumiennie wywiązuje się ze swoich obowiązków.   Lubi wszystkie zajęcia, ale najwięcej radości sprawia mu W-F . Podczas tych zajęć może bowiem wyzwolić drzemiącą w nim energię.   Chłopiec jest także wielkim kibicem piłki nożnej,  ogląda w telewizji wszystkie mecze . Zna  światowe kluby piłkarskie i gwiazdy futbolu. Jego ulubionym piłkarzem jest jednak Lionel Messi- argentyński napastnik w Barcelonie oraz kapitan reprezentacji Argentyny .                                                     

  Czy  Konrad dorówna w przyszłości  swojemu idolowi? Czas pokaże. Już teraz, po zaledwie dwóch latach treningów, chłopiec może się pochwalić licznymi sukcesami   zarówno drużynowymi jak i indywidualnymi.

Do największych osiągnięć sportowych  chłopca należy zdobycie licznych tytułów:

- ,, Najlepszy  Strzelec Turnieju X Hal, Mniów 2014”,

- ,, Najlepszy Strzelec Turnieju AMP PRIMO CUP, Bieliny 2015”

- ,, Najlepszy Zawodnik Turnieju wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Przeworsk 2016’’

- ,, Najlepszy Zawodnik Turnieju Piłki Nożnej w kat. Żak, Piekoszów 2016”

   W osiągniętych sukcesach duży udział mieli, oprócz oczywiście samego chłopca, trener- pan Piotr  Wilk oraz rodzice. Wszystkie te osoby obserwują rozwój chłopca, wspierają go podczas turniejów i codziennych obowiązków, starają się zapewnić optymalne warunki i sprzęt potrzebne do uprawiania tej dyscypliny sportu. Konrad ma również ogromne wsparcie rówieśników i nauczycieli, którzy zawsze trzymają za niego kciuki i cieszą  się z każdego kolejnego zdobytego przez niego pucharu i medalu. Cała społeczność szkolna jest dumna z tego, że rośnie nam ,, perła piłki nożnej”.  Życzymy Konradowi, by jego marzenia o karierze piłkarza spełniły się i by zawsze na swojej drodze spotykał ludzi, którzy będą  w niego wierzyć i będą chcieli mu pomóc w rozwoju jego sportowej kariery.

 

 

 

  Fot. nr 6696 -

Data wprowadzenia : 2016-03-17 09:04:18 , ilość odsłon : 7164
ostatnia zmiana : 2016-03-17 09:06:08
drukuj wydrukuj
hotel kielceauto skup szczecin
skup aut gdynia