Imieniny - Hanny, Klementyny, Łukasza
Czwartek 18 października 2018


W Parlamencie Europejskim
Projekty edukacyjne
Patron
Aktualności
Laureaci Konkursów

Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łopusznie

ul. Strażacka 5
26-070 Łopuszno

tel. 41 391 40 20,
      41 391 43 27

e-mail: sekretariat@zslopuszno.pl
Uczeń na... siódemkę – Kacper Pęczkiewicz 2016-05-10

Uczeń na... siódemkę – Kacper Pęczkiewicz

podwójny laureat konkursów przedmiotowych

  Czas nauki w klasie szóstej Kacper Pęczkiewicz, uczeń Szkoły Podstawowej w Łopusznie zapamięta zapewne na długo. Bieżący rok szkolny był bowiem dla niego okresem wytężonej pracy, wielu przeżyć, ale przede wszystkim wielu sukcesów.

Pierwszy z nich to zdobycie tytułu laureata XIII Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego. Kacper zajął siódme miejsce w województwie wśród 36 laureatów Konkursu. Sukces ten stał się realny dzięki zdolnościom i intensywnej pracy ucznia oraz wsparciu udzielanemu mu przez rodziców. Od września Kacper systematycznie przygotowywał się do kolejnych etapów Konkursu, pracując pod kierunkiem nauczycieli-opiekunów: polonistki p. Beaty Iwanek, historyka p. Andrzeja Łapota i nauczycielki plastyki p. Iwony Rydz. Interdyscyplinarny charakter Konkursu Humanistycznego sprawia, że wymagania określone jego regulaminem są bardzo szerokie. Dlatego Kacper nie tylko zdobywał wiedzę i umiejętności z trzech wymienionych wcześniej przedmiotów, ale również uczestniczył w wielu warsztatach i pokazach związanych z dziełami teatralnymi, filmowymi i malarskimi. Wiązało się to z wyjazdami do Muzeum Narodowego w Kielcach, Muzeum Diecezjalnego, teatru i kina, jak również z codzienną, systematyczną pracą i  wykorzystywaniem informacji z różnych źródeł.

W tym samym czasie Kacper doskonalił swoje umiejętności matematyczne oraz poszerzał wiedzę z różnych gałęzi przyrody. Wiele godzin poświęcił na rozwiązywanie trudnych zadań matematycznych oraz czytanie książek wyjaśniających różnorodne zagadnienia z dziedziny biologii, geografii, chemii czy fizyki. Praca ta zaowocowała kolejnym sukcesem – tytułem laureata XIII Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego. Do Konkursu ucznia przygotowywali: p. Danuta Gad – nauczycielka matematyki i p. Roman Gad – nauczyciel przyrody.

Obydwa Konkursy są organizowane co roku przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty i Świętokrzyskie Centrum  Doskonalenia Nauczycieli. Zdobycie tytułu laureata jednego z nich automatycznie zwalnia ucznia z pierwszej części sprawdzianu, zawierającej zadania z języka polskiego i matematyki, a także zapewnia mu maksymalną liczbę punktów – 40 na zaświadczeniu Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Kacper jako podwójny  laureat uzyskał to uprawnienie w obydwu konkursach. Takich uczniów w całym województwie świętokrzyskim mamy zaledwie kilku.

W tym  roku szkolnym Kacper Pęczkiewicz został również laureatem  XXI Konkursu Biblijnego Diecezji Kieleckiej. W ramach wymagań  konkursowych dla uczniów szkoły podstawowej dokładnie poznawał i analizował  Ewangelię św. Marka pod kierunkiem  katechetki (p. Joanna Nyga-Miśta).

Dla Kacpra, jego rodziców i nauczycieli 1 kwietnia 2016 r. to czas świętowania sukcesu. Tego dnia bowiem w sali Omega w Centrum Targowym w Kielcach odbyło się  uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych. Na wielką galę przybyło około tysiąca osób. Medale i dyplomy wręczał laureatom Świętokrzyski Kurator Oświaty p. Kazimierz Mądzik. W przemówieniach organizatorów konkursów przedmiotowych podkreślano talent, wytrwałość i pracowitość laureatów. Te właśnie cechy naszego zwycięzcy sprawiły, że po długiej wspinaczce konkursowych zmagań znalazł się na samym szczycie. Szczególnie dumni z sukcesów Laureata mogą być rodzice Kacpra – wzorcowo wspierający go w każdej sytuacji, mobilizujący do  pracy i pełni wiary w sukces.

Szóstoklasista Kacper Pęczkiewicz, chłopiec spokojny i małomówny, bardzo zyskuje, gdy poznamy go bliżej. Od najmłodszych lat wyróżnia się doskonałą pamięcią i ponadprzeciętnymi zdolnościami. Osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce zarówno z języka polskiego, jak i z przedmiotów ścisłych. Szybko pojmuje nowe treści – ma też umiejętność właściwej oceny własnej pracy – i zawsze myśli logicznie. Jego zdolności językowe ujawniają się również na lekcjach języków obcych, z których osiąga celujące wyniki. Zresztą na koniec roku szkolnego zapewne otrzyma, jak mówią jego koledzy, „pęczek” szóstek na świadectwie. Czasem szkoda, że skala ocen kończy się na szóstce...

Kacpra cechuje także ciekawość poznawcza. Najbardziej interesuje się historią, szczególnie okresu II wojny światowej. Wśród swoich zainteresowań wymienia też geografię świata, ekonomię i politykę. Wiadomości na interesujące go tematy wyszukuje w książkach i internecie. Lubi grać na  komputerze w gry strategiczne czasu rzeczywistego, wymagające od graczy podejmowania szybkich decyzji, a także rozwiązywać z tatą zadania matematyczne. Różnorodne zainteresowania Kacpra sprzyjają jego rozwojowi intelektualnemu i pomagają mu w osiąganiu sukcesów w konkursach przedmiotowych.

U progu gimnazjum życzymy naszemu uczniowi dalszych sukcesów w nauce oraz w konkursach, a także satysfakcji z własnych osiągnięć.

Beata Iwanek
Data wprowadzenia : 2016-05-06 10:22:10 , ilość odsłon : 7232
ostatnia zmiana : 2016-05-31 14:32:35
drukuj wydrukuj
hotel kielceauto skup szczecin
skup aut gdynia