Imieniny - Fabioli, Miły, Sebastiana
Niedziela 20 stycznia 2019


W Parlamencie Europejskim
Projekty edukacyjne
Patron
Aktualności
Laureaci Konkursów

Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łopusznie

ul. Strażacka 5
26-070 Łopuszno

tel. 41 391 40 20,
      41 391 43 27

e-mail: sekretariat@zslopuszno.pl
PASJA KAROLINY 2016-06-02

 

Fot. mini nr 6935 -

„…jest jedna  zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka – pasja”

Pasja to coś, co pomaga  nam  uciec od codzienności i od szkolnej rzeczywistości. To coś, co pozwala  wyzwolić z siebie emocje i stać się prawdziwym sobą. Może nią  być taniec, muzyka, nauka języków obcych, rysunek. Pasją nazwać możemy wszystko, co kochamy robić, w czym czujemy się naprawdę spełnieni. Jest ona czymś bardzo ważnym w życiu każdego z nas, dlatego też  w  Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łopusznie w ramach Szkolnego Tygodnia Profilaktyki postanowiliśmy przedstawić działania promujące naszych uzdolnionych uczniów pod hasłem: „Moje hobby, pasje, zainteresowania”.

Jedną  z wyjątkowych  podopiecznych naszej szkoły – dziewczyną  z ogromną pasją  jest  Karolina Żmijewska - uczennica  klasy III B.

Książki fantasy, popularnonaukowe, science fiction oraz fotografia - to artystyczne hobby Karoliny; ostatnią jest pasja, którą przez dłuższy czas traktowała jak zabawę, jednak daje jej  najwięcej radości.

 

Fotografia to jedna z dziedzin sztuki i to wcale nie mniej ciekawa niż malarstwo, rysunek czy grafika. Malarz tworząc obraz, najpierw wybiera motyw, potem przenosi go na płótno, czasem wstępnie szkicuje kompozycje. Artysta fotograf  poszukuje tematu do zdjęcia, wodzi okiem kamery wokół siebie, a gdy jakiś motyw wyda mu się ciekawy, naciska wyzwalacz migawki. Wykonuje całą serię zdjęć, z których następnie wybiera najbardziej udane kompozycyjnie. Często zdarza się, że „przypadkowa” fotografia posiada tak duże wartości plastyczne, aż kusi, by ją posłać na wystawę. Innym porywającym elementem fotografowania  jest możliwość wykonywania zbliżeń. Żadne oko nie wytropi takiego bogactwa otaczających nas form ukształtowanych przez naturę, jak uczyni to obiektyw aparatu fotograficznego ze zbliżenia. Odbitki takie często odznaczają się prawdziwą wartością artystyczną. Są to układy zupełnie abstrakcyjne, nieprzypominające żadnych konkretnych rzeczy  ani przedmiotów. Dają one estetyczne zadowolenie dzięki zaskakującemu bogactwu, kontrastom form i faktur, równowadze kompozycji, rytmowi, itp. W obrębie tych układów często można wyszukać fragmenty szczególnie interesujące plastycznie, wykadrować je, następnie powiększyć.

 

W dzisiejszych czasach ludzie są zamknięci w kręgu swoich codziennych spraw, zaabsorbowani pracą , zdobywaniem pieniędzy. Rzadko się zatrzymują, nie zastanawiają się nad tym, co naprawdę ważne.

 

Artysta to człowiek obdarzony umiejętnością postrzegania rzeczy, których inni często nie widzą. Potrafi to „niewidzialne” złapać, utrwalić i pokazać innym. Dzięki artystom możemy podnieść wzrok ku niebu, rozejrzeć się dookoła, oderwać od codziennego kieratu, ubogacić się. Niejedna fotografia Karoliny pomoże inaczej spojrzeć na rzeczywistość, poszukać piękna dookoła. Może wtedy odkryjemy nieznaną nam dotąd świat wewnętrzny, swoją wyobraźnię, swoją fantazję.

 

Karolina odczuwa potrzebę twórczego rejestrowania tego, co nas otacza. W połączeniu z indywidualną wrażliwością uczennicy i jej umiejętnością dostrzegania szczegółów świata powstaje przepiękny i subtelny dokument tego, co wokół nas. I taka właśnie jest ta wystawa....

W przyszłości Karolina chciałaby zostać zawodową fotografką i podróżować po świecie, oglądając go przez obiektyw aparatu. To pogodna, zawsze uśmiechnięta  i bardzo utalentowana młoda osoba. Pasja fotografowania daje wiele radości oraz zadowolenia nie tylko jej, ale wszystkim, którzy zetkną się z „owocami” jej hobby.

Życzymy Karolinie  powodzenia

w rozwijaniu pięknego artystycznie zainteresowania.


Data wprowadzenia : 2016-05-13 14:11:46 , ilość odsłon : 7561
ostatnia zmiana : 2016-06-02 18:50:19
drukuj wydrukuj
hotel kielceauto skup szczecin
skup aut gdynia