Imieniny - Celiny, Hilarego, Janusza
Niedziela 21 października 2018


W Parlamencie Europejskim
Projekty edukacyjne
Patron
Aktualności
Laureaci Konkursów

Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łopusznie

ul. Strażacka 5
26-070 Łopuszno

tel. 41 391 40 20,
      41 391 43 27

e-mail: sekretariat@zslopuszno.pl
„NASZYM NAUCZYCIELOM I WYCHOWAWCOM…” 2017-08-16

Fot. mini nr 8065 -

 

13 października 2016 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łopusznie zapanowała szczególnie podniosła atmosfera. Związane to było z uroczystymi obchodami – najpierw „szkolnego”, a potem „gminnego” Dnia Edukacji Narodowej. Święto pracowników oświaty obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

W godzinach przedpołudniowych uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi naszej szkoły zebrali się na sali gimnastycznej, aby uczcić „święto oświaty”. Na początek został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły Pan Krzysztof Kumański, który złożył podziękowania i życzenia od siebie, a potem odczytał list z życzeniami, jaki przesłała na jego ręce Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik.  Dyrektor K. Kumański wręczył również nagrody wyróżniającym się nauczycielom.  Gratulacje oraz podziękowanie za wkładany trud w wychowanie dzieci i młodzieży złożyły – wraz z symbolicznymi wiązankami kwiatów – wiceprzewodniczące Rady Rodziców, Panie: Bożena Chruściak  oraz Anna Kaleta. Samorząd Uczniowski Gimnazjum dołączył się do życzeń, które wraz z pięknymi kwiatami przekazał  na ręce dyrekcji szkoły .

W dalszej części zaprezentowany został program artystyczny opracowany przez Panie: Wiesławę Król, Wandę Nowak i Katarzynę Włodarczyk. Podopieczni P. W. Król zaprezentowali pięknie wykonanego poloneza. Zadziwili trudnymi figurami oraz godną postawą. Całości dopełniły eleganckie stroje – zwłaszcza „dam”. Starsi artyści przedstawili humorystyczne scenki, w których ukazali „zmagania” nauczycieli z niesfornymi uczniakami; wzbudzili nimi salwy śmiechu i gromkie brawa na widowni. Całość „okraszona” była świetną oprawą muzyczną przygotowaną przez Pana Jarka Gołucha. Piękną scenografię w barwach ciepłej jesieni wykonała Pani Iwona Rydz.

Uroczysty dzień jednak jeszcze się nie skończył.

O godzinie 18.00 rozpoczęły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Sala gimnastyczna naszej szkoły szybko zapełniła się zacnymi gośćmi. Przybyli do nas nauczyciele, pracownicy administracji oraz obsługi – czynni i emerytowani – ze szkół gminy Łopuszno: ZS im. Jana Pawła II w Łopusznie wraz z filiami w Grabownicy i Lasocinie, ZS w Gnieździskach, SP w Dobrzeszowie wraz z filią w Sarbicach. Swoja obecnością zaszczyciła nas również: Wójt Gminy Łopuszno Irena Marcisz, inicjator gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Po przywitaniu gości dyrektor Krzysztof Kumański poprosił wszystkich obecnych na sali o uczczenie minutą ciszy pracowników oświaty naszej gminy, którzy już „odeszli”. Przedstawiciele Gminnego Koła ZNP w Łopusznie złożyli kwiaty pod tablicą poświęconą nauczycielom tajnego nauczania. W dalszej części uroczystości dyrektor ZS im. Jana Pawła II w Łopusznie Krzysztof Kumański złożył życzenia przybyłym nauczycielom, pracownikom administracji, obsługi, emerytom. Podziękował Wójtowi Gminy Łopuszno Irenie Marcisz za zainicjowanie uroczystego spotkania i wręczył jej pamiątkowy puchar. Następnie Pani Wójt wręczyła nagrody dyrektorom szkół i wyróżniającym się nauczycielom. Złożyła życzenia wszelkiej pomyślności oraz sukcesów na niwie zawodowej i prywatnej.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Nasi uczniowie zachwycili pięknym tańcem (polonez w wykonaniu maluchów) i rozbawili gości kabaretowym przedstawieniem. Nareszcie „wyszło na jaw”, że dyrekcja i nauczyciele też są nieprzygotowani do zajęć. Szczególne zainteresowanie i wesołość wzbudziła prezentacja różnic między uczniami i nauczycielami – od wyglądu począwszy, na zachowaniu skończywszy.

Goście zostali poczęstowani obiadem, a następnie zagrał zespół muzyczny, zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy. Jedni skorzystali z zaproszenia, inni gromadzili się w grupach znajomych i wspominali „dawne czasy”. Nikt z pewnością się nie nudził. Na twarzach obecnych widać było radość i wzruszenie. Młode pokolenie pracowników szkół mogło spotkać się ze starszymi koleżankami i kolegami, wymienić życzliwe uwagi, podzielić się wrażeniami czy doświadczeniami.

Na nowo - „żywe” stały się słowa:

„Całe życie jest szkołą”.

Jeszcze bardziej aktualne jest twierdzenie:

Nauczyciel… to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się.

  Fot. mini nr 8066 -


Data wprowadzenia : 2016-10-17 14:18:50 , ilość odsłon : 4435
ostatnia zmiana : 2017-08-16 23:40:26
drukuj wydrukuj
hotel kielceauto skup szczecin
skup aut gdynia