Imieniny - Celiny, Hilarego, Janusza
Niedziela 21 października 2018


W Parlamencie Europejskim
Projekty edukacyjne
Patron
Aktualności
Laureaci Konkursów

Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łopusznie

ul. Strażacka 5
26-070 Łopuszno

tel. 41 391 40 20,
      41 391 43 27

e-mail: sekretariat@zslopuszno.pl
„NASZYM NAUCZYCIELOM I WYCHOWAWCOM…” 2017-10-16

Fot. mini nr 9975 -

13 października 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie zapanowała szczególnie podniosła atmosfera. Związane to było z uroczystymi obchodami – najpierw „szkolnego”, a potem „gminnego” Dnia Edukacji Narodowej. Święto pracowników oświaty obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

W godzinach przedpołudniowych uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi naszej szkoły zebrali się na sali gimnastycznej, aby uczcić „święto oświaty”. Na początek został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Głos zabrał dyrektor szkoły Krzysztof Kumański, który złożył podziękowania i życzenia wszystkim pracownikom oświaty. Wręczył również nagrody wyróżniającym się nauczycielom. Podziękowanie za wkładany trud w wychowanie dzieci i młodzieży złożyli – wraz z symbolicznymi wiązankami kwiatów – Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Perz  oraz zastępca Anna Kaleta. Samorząd Uczniowski szkoły dołączył się do życzeń, a Zarząd SU wręczył symboliczne kwiaty dyrekcji szkoły i opiekunom ww. organizacji szkolnej.

W dalszej części zaprezentowany został program artystyczny opracowany przez Panie: Agnieszkę Palacz i Katarzynę Kumańską. Szkolni artyści przedstawili wzruszający montaż słowno-muzyczny, piękną oprawę taneczną do piosenki Laleczka z saskiej porcelany, humorystyczną aranżację do wiersza J. Tuwima Lokomotywa. Wystąpił także szkolny kabaret „ZEZ” prowadzony przez Panią Katarzynę Włodarczyk ze skeczem Mariolka testuje leki. Wzbudzili nim salwy śmiechu i gromkie brawa na widowni. Całość „okraszona” była świetną oprawą muzyczną przygotowaną przez Pana Jarka Gołucha. Piękną scenografię w barwach ciepłej jesieni wykonała Pani Iwona Rydz.

Uroczysty dzień jednak jeszcze się nie skończył.

O godzinie 17.00 rozpoczęły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej, które już po raz trzeci zainicjowała wójt gminy Łopuszno Irena Marcisz. Sala gimnastyczna naszej szkoły szybko zapełniła się zacnymi gośćmi. Przybyli do nas: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek, Starosta Kielecki Michał Godowski, Prezes Gminnego Zarządu PSL Czesław Kolasa,  nauczyciele, pracownicy administracji oraz obsługi – czynni i emerytowani – ze szkół gminy Łopuszno: SP im. Jana Pawła II w Łopusznie wraz z filiami w Grabownicy i Lasocinie, SP im. Stefana Żeromskiego w Gnieździskach, SP w Dobrzeszowie wraz z filią w Sarbicach. Gościnnie zawitali do nas nauczyciele wraz z dyrekcją Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie oraz kierownik Gminnego Żłobka w Łopusznie ze swoimi pracownikami.

Po przywitaniu gości dyrektor Krzysztof Kumański poprosił wszystkich obecnych na sali o uczczenie minutą ciszy pracowników oświaty naszej gminy, którzy już „odeszli”. Reprezentacja pedagogów złożyła kwiaty pod tablicą poświęconą nauczycielom tajnego nauczania. W dalszej części uroczystości dyrektor ZS im. Jana Pawła II w Łopusznie Krzysztof Kumański nakreślił kierunki pracy i rozwoju szkoły oraz złożył życzenia przybyłym nauczycielom, pracownikom administracji, obsługi, emerytom. Podziękował wójtowi gminy Łopuszno Irenie Marcisz za zainicjowanie uroczystego spotkania. Następnie Pani Wójt wręczyła nagrody dyrektorom szkół i wyróżniającym się nauczycielom. Złożyła życzenia wszelkiej pomyślności oraz sukcesów na niwie zawodowej i prywatnej. Głos zabrali również – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek oraz Starosta Kielecki Michał Godowski.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna: młodzież Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie zaprezentowała fragment Wesela S. Wyspiańskiego świetnie zaaranżowanego - w połączeniu ze współczesnym wyobrażeniem wesela. Występ młodych artystów stał naprawdę na wysokim poziomie, przykuwając uwagę zebranych gości. Nasza młodzież także zauroczyła uczestników uroczystości swoim programem artystycznym. Na koniec części artystycznej zaśpiewał zespół ludowy z Gnieździsk, nawiązując do tradycji ludowych naszego regionu.

Goście zostali poczęstowani obiadem, po którym gromadzili się w grupach znajomych i wspominali „dawne czasy”. Nikt z pewnością się nie nudził. Na twarzach obecnych widać było radość i wzruszenie. Młode pokolenie pracowników szkół mogło spotkać się ze starszymi koleżankami i kolegami, wymienić życzliwe uwagi, podzielić się wrażeniami czy doświadczeniami.

Na nowo - „żywe” stały się słowa:

„Nauczycielem jest się zawsze”.

 Fot. mini nr 9977 -

 

 
Data wprowadzenia : 2017-10-16 00:05:01 , ilość odsłon : 1644
ostatnia zmiana : 2017-10-16 17:31:53
drukuj wydrukuj
hotel kielceauto skup szczecin
skup aut gdynia