Imieniny - Hanny, Klementyny, Łukasza
Czwartek 18 października 2018


W Parlamencie Europejskim
Projekty edukacyjne
Patron
Aktualności
Laureaci Konkursów

Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łopusznie

ul. Strażacka 5
26-070 Łopuszno

tel. 41 391 40 20,
      41 391 43 27

e-mail: sekretariat@zslopuszno.pl
Pierwszy dzień wiosny 2013-04-03

        

         21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Założeniem było zorganizowanie dnia z dużą ilością dobrego humoru, Samorząd Uczniowski ogłosił w kl. I-III konkurs na najciekawsze przebranie. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, przebrania były imponujące. Na szkolnym korytarzu pojawili się:  lekarze, kibice polskiej reprezentacji, policjanci, wróżki, księżniczki, żołnierze  itp. |
        Po zaprezentowaniu  jury miało nie lada problem. Po długich naradach wybrano trzy najciekawsze przebrania.

I miejsce – Weronika Miśta kl. I a – „Pani Wiosna”,
II miejsce – Oliwia Kotwica kl. III a –„Dzidziuś”,

III miejsce – Ola Kasprzyk kl. II a –„Diabełek”.   

         Kolejnym punktem programu była prezentacja najśmieszniejszej Marzanny.  Liczyła się kreatywność, oryginalność i sposób zaprezentowania swojej kukły. Wszystkie klasy znakomicie przygotowały się do tej konkurencji. Surowe jury oceniało wykonane kukły, nic nie umknęło ich uwadze. Najlepiej oceniona została Marzanna wykonana przez klasę IV b.    

         Kolejnym zadaniem, z jakim musieli się zmierzyć przedstawiciele poszczególnych klas, był Quiz Wiedzy o Wiośnie.   Na pytania prowadzącego odpowiadali trzej przedstawiciele klasy. Następnie komisja oceniała zgodność odpowiedzi. Pozostali uczniowie klas kibicowali swoim drużynom. Ostatnią  konkurencją był konkurs  przeciągania liny Wiosna – Zima. Były to zawody, które wzbudzały największe emocje.    Potem nastąpiła chwila na podsumowanie wyników, a następnie jury ogłosiło, iż bezkonkurencyjną klasą w tym roku jest IV B.   

         Konkursy przeplatane były piosenkami w wykonaniu uczniów.

Wyniki klas z edukacji wczesnoszkolnej:

I miejsce -  ex aequo klasa  I b i II a,
II miejsce -  klasa III  b,

III miejsce - klasa II b.

Wyniki klas IV -  VI:

I miejsce -  kl. IV b,
II miejsce -  kl. VI a,

III miejsce - klasa V a.   

           Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole był bardzo przyjemnym dniem. Wszyscy bawili się znakomicie, nie zabrakło emocji. Wiele klas, swoim przygotowaniem, organizacją i ogromnym poczuciem humoru, mile zaskoczyło  wychowawców, nauczycieli i kolegów.  Mamy nadzieje,  że ten dzień, co roku będzie obchodzony w podobnej atmosferze i  że nie zabraknie nam pomysłów na to,  by dobrze się bawić.

           Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy i umilenia nam tego niezwykłego dnia.

          Pierwszego dnia wiosny wspaniale bawili się gimnazjaliści. Startowali w wielu konkursach. Do komisji konkursowej zaproszono: panią Bogumiłę Kamińską, panią Katarzynę Włodarczyk, panią Renatę ButenkCieślickiego. o, pana Andrzeja

          Pierwszy z konkursów polegał na wykonaniu wiosennego plakatu. Podczas oceny jury brało pod uwagę oryginalność pracy, spójność elementów plastycznych i językowych, symbolikę. W rywalizacji najlepsi okazali się uczniowie klasy IA, drugie miejsce zajęła klasa IIC, a trzecie IIIB. Z kolei w konkursie na najlepsze przebranie prezentujące znaną postać zwyciężyły Marlena Cieślicka i Maria Polak  z IIA. Na drugim miejscu sklasyfikowano Natalię Jarząb z klasy IB, a na trzecim Katarzynę Doroszko z klasy IIA.

           Uczniowie mieli okazję wystąpić w szkolnej edycji konkursu „Mam talent”. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się Rafał Gołda z klasy IC. Drugie miejsce zajęły dwie uczennice: Daria Sobczyk z klasy III B i Martyna Stelmaszczyk z klasy  I A, a na trzecim znaleźli się: Kamil Bujak i Hubert Lesiak z klasy III C. W quizie wiedzy na temat szkoły nagrodzono: Martę Paczkowską (I B), Wojciecha Rydza (IIA), Patryka Stachurę (II C), Sarę Świercz (III B), Dominikę Kowalczyk (III C).

           Po konkursowych zmaganiach gimnazjaliści obejrzeli występ szkolnego kabaretu „Zez”.

 

 

 
Data wprowadzenia : 2013-03-26 11:22:15 , ilość odsłon : 12179
ostatnia zmiana : 2014-02-22 20:15:39
drukuj wydrukuj
hotel kielceauto skup szczecin
skup aut gdynia