Imieniny - Bogusława, Gracjana, Laury
Wtorek 18 grudnia 2018


W Parlamencie Europejskim
Projekty edukacyjne
Patron
Aktualności
Laureaci Konkursów

Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łopusznie

ul. Strażacka 5
26-070 Łopuszno

tel. 41 391 40 20,
      41 391 43 27

e-mail: sekretariat@zslopuszno.pl
XV Gminny Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty 2015-10-17

 XV Gminny Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty

        11 marca w ramach obchodzonego w województwie świętokrzyskim Tygodnia Kultury Języka w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łopusznie odbył się XV Gminny Konkurs Ortograficzny. Gościliśmy uczestników nie tylko ze szkół gminy Łopuszno. Przyjechali do nas uczniowie z Krasocina, Mniowa, Rudy Strawczyńskiej i Oblęgorka.

        Konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach. W  pierwszej, najmłodszej, zmagali się uczniowie klas II i III szkoły podstawowej. Z dyktandem najlepiej poradził sobie Mikołaj Hajduk z Gnieździsk, uczeń pani Marioli Olearczyk, i zajął pierwsze miejsce. Na drugim znalazł się Kacper Gos z Rudy Strawczyńskiej, którego uczy pani Elżbieta Kozieł. Trzecie miejsce zajął uczeń pani Aldony Sobierajskiej ze Szkoły Podstawowej w  Dobrzeszowie – Piotr Knap. W tej kategorii triumfowali chłopcy. W  dwóch starszych najlepsze okazały się dziewczęta.

       Wśród uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej dwa pierwsze miejsca przypadły uczennicom pani Ewy Stępień z Dobrzeszowa. Pierwsza była Daria Piersiak, druga Małgorzata Resiak.  Trzecie miejsce zajęła Anita Piekacz z Gnieździsk. Języka polskiego uczy ją pani Marianna Gawrońska.

        Wśród gimnazjalistów bezkonkurencyjna okazała się Magdalena Palacz z Oblęgorka, uczennica pani Marzeny Walczak. Na drugim miejscu znalazła się gimnazjalistka z Łopuszna, Faustyna Kaliszewska, podopieczna pani Katarzyny Włodarczyk, natomiast miejsce trzecie zajęła Karolina Kłoczko z Krasocina, którą do konkursu przygotowywała pani Anna Dumin.

         Gimnazjaliści oraz starsi uczniowie szkoły podstawowej pisali dyktanda, które specjalnie dla nich napisał kielecki polonista, pan Janusz Kowal. Roiło się w nich od ortograficznych pułapek. Hoże gdańszczanki, żwawo trzaskające rozżarzone żagwie, chimeryczne księżniczki, czupurne wróżki – to tylko niektóre z nich. Najmłodsi zmierzyli się z tekstem, który przygotowała dla nich Agnieszka Palacz. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Wręczył je pan dyrektor Krzysztof Kumański podczas uroczystego podsumowania konkursu. Wyraził nadzieję, że są wśród nich przyszli zwycięzcy dyktand ogólnopolskich.

         Uroczystość na sali gimnastycznej była okazją, by nagrodzić zwycięzców pozostałych konkursów organizowanych w ramach obchodów  Tygodnia Kultury Języka. Przed publicznością zaprezentowali się laureaci konkursów: na ortograficzną rymowankę, oratorskiego oraz czytelniczego. Nagrody w tych konkursach zakupiono między innymi z funduszy Samorządu Uczniowskiego.

         Na zakończenie obejrzeliśmy program artystyczny przygotowany przez gimnazjalistów pod kierunkiem pani Renaty Polak i pana Jarosława Gołucha. Montaż słowno – muzyczny   poświęcony był różnym obliczom miłości.


Laureaci XV Gminnego Konkursu Ortograficznego   , rozmiar pliku : 12 kB

Data wprowadzenia : 2015-03-11 20:36:06 , ilość odsłon : 4971
ostatnia zmiana : 2015-10-17 16:11:39
drukuj wydrukuj
hotel kielceauto skup szczecin
skup aut gdynia