Imieniny - Alfreda, Izydora, Zoriny
Piątek 14 grudnia 2018


W Parlamencie Europejskim
Projekty edukacyjne
Patron
Aktualności
Laureaci Konkursów

Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łopusznie

ul. Strażacka 5
26-070 Łopuszno

tel. 41 391 40 20,
      41 391 43 27

e-mail: sekretariat@zslopuszno.pl
Szkolny Tydzień Profilaktyki w oddziałach przedszkolnych 2015-10-17

Szkolny Tydzień Profilaktyki w oddziałach przedszkolnych
18-22 maja 2015 r.

      Oddziały przedszkolne, jak co roku, aktywnie włączyły się w działania realizowane w ramach Szkolnego Tygodnia Profilaktyki. W tym roku przebiegał on pod hasłem: ,,Zdrowo i bezpiecznie”.

      Tegoroczna tematyka profilaktyczna została podzielona na poszczególne dni tygodnia. Każdy dzień miał przyporządkowany inny kolor, który wynikał z podejmowanych w tym dniu działań. Zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem zamierzeń profilaktycznych przyporządkowano poszczególne dni, a mianowicie: Dzień Biały, Niebieski, Zielony, Czerwony i Kolorowy.

       Poniedziałek 18 maja –,,Dzień Biały’’, dzieci przyszły do szkoły ubrane na biało. W tym dniu dzieci gościły u siebie pracowników służby zdrowia: pielęgniarkę i stomatologa. Rozmawiały na tematy dotyczące dbałości o higienę swojego ciała i jamy ustnej oraz zagrożeń, jakie niosą różne używki. Dzieci w tym dniu zostały również zapoznane z pokazem prawidłowego szczotkowania zębów w ramach programu: ,,Dzieciństwo bez próchnicy”.

       Wtorek 19 maja - ,,Dzień Niebieski”, dzieci odbyły spotkanie z policjantem, który zapoznał je z zasadami bezpieczeństwa na drodze oraz zasadami bezpiecznej zabawy. Funkcjonariusz policji przyjechał na spotkanie z dziećmi ze swoim pomocnikiem: ,,Koziołkiem Matołkiem”, który uczył dzieci, jak bezpiecznie przejść przez ulicę.

        W środę 20 maja dzieci przyszły ubrane na zielono. Bowiem Dzień Zielony był dniem |o tematyce przyrodniczej. W tym dniu dzieci pojechały na wycieczkę edukacyjną do leśniczówki w Lasocinie. Tam gościły u pana leśniczego, który zapoznał je z zasadami zachowania się w lesie, ochroną przyrody i opieką nad zwierzętami. Podarował również dzieciom do przedszkola różne książeczki i filmy edukacyjne. Dzieci miały okazję miło spędzić czas na łonie przyrody oraz posłuchać dźwięków trąbki pana podleśniczego. Chętne dzieci mogły spróbować gry na tym instrumencie.

          ,,Dzień Czerwony”- przypadł na czwartek 21 maja. Tematyka tego dnia dotyczyła pracy strażaka. Zorganizowano spotkanie dzieci ze strażakami z OSP w Łopusznie. Dzieci ubrane na czerwono wyruszyły na spotkanie ze strażakami do remizy, która znajduje się naprzeciwko budynku szkoły. Największym zainteresowaniem cieszyły się w tym dniu samochody strażackie oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tematyka tego dnia dotyczyła umiejętności zachowania się w razie pożaru lub innych niebezpieczeństw zagrażających życiu.

           Ostatnim dniem Szkolnego tygodnia Profilaktyki był ,,Dzień Kolorowy”, który przypadł  w piątek 22 maja. Był to dzień podsumowujący działania profilaktyczne. W związku z tym, wszystkie przedszkolaki obejrzały spektakl profilaktyczny ,,O Jasiu i Małgosi” w wykonaniu dzieci z klasy IIIa, przygotowanych pod kierunkiem wychowawczyni p.Wandy Nowak. Następnie odbyły się międzygrupowe zawody sportowe pod hasłem: ,,Sport to zdrowie” oraz quiz: ,,Zagadki na wesoło”. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody w postaci owoców i soków.


Data wprowadzenia : 2015-05-28 15:01:51 , ilość odsłon : 4647
ostatnia zmiana : 2015-10-17 12:29:21
drukuj wydrukuj
hotel kielceauto skup szczecin
skup aut gdynia