Imieniny - Hanny, Klementyny, Łukasza
Czwartek 18 października 2018


W Parlamencie Europejskim
Projekty edukacyjne
Patron
Aktualności
Laureaci Konkursów

Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łopusznie

ul. Strażacka 5
26-070 Łopuszno

tel. 41 391 40 20,
      41 391 43 27

e-mail: sekretariat@zslopuszno.pl
O JEDEN KARNY ZA MAŁO…! 2015-10-07

NASZA SZKOŁA W WIELKIM FINALE

 VI TURNIEJU ORLIKA O PUCHAR PREMIERA RP

Znów nie zabrakło emocji w rozgrywkach w których biorą udział zawodnicy z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łopusznie

 

Finał Wojewódzki  rozegrany został 6 października 2015 r. w Nowinach. W tym dniu do rywalizacji przystąpiły zespoły wyłonione z eliminacji gminnych i wojewódzkich. Wśród dziewcząt cztery drużyny grały systemem „każdy z każdym”. Zespoły męskie podzielone zostały na dwie grupy - po cztery w każdej. Dwa najlepsze awansowały do półfinałów i grały o miejsca medalowe. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych  10-11 oraz 12-13 lat.

Zespół Szkół w Łopusznie jako jedyny w województwie świętokrzyskim wprowadził trzy drużyny do turnieju finałowego. Już ten fakt należy uznać za duże osiągnięcie. To sukces wszystkich nauczycieli w-f pracujących na co dzień z dziećmi.

Wszyscy obawiali się jak poradzą sobie nasi  zawodnicy w spotkaniach z silnymi rywalami, ale okazało się, że każdy kto wchodził na boisko wiedział co robić. Niezależnie od tego z kim graliśmy, zespoły prezentowały się bardzo dobrze. 

Zawodniczki i zawodnicy UKS „Zryw” dzielnie walczyli i wspierali się w każdym spotkaniu turnieju. Najlepiej zaprezentowali się chłopcy młodsi (10-11 lat), którzy zajęli II miejsce. W finale po zaciętym i pełnym dramaturgii meczu ulegliśmy w rzutach karnych zespołowi z Ożarowa. Było tak blisko zwycięstwa i …. Finału Krajowego, który zostanie rozegrany w Warszawie w dniach 14-17 października.                                                                                    Rozpacz pomieszana ze łzami zawodników świadczyła o tym, jak bardzo zależało naszym chłopcom na wygranej, tym bardziej, że awans do finału krajowego był w ich zasięgu, zabrakło po prostu szczęścia. Chłopcy włożyli we wszystkie mecze mnóstwo serca i pokazali wolę walki. Widać, że uwielbiają grać w piłkę nożną, a ta porażka zmobilizuje ich tylko do dalszej pracy. 

W drodze do finału nasz zespół w składzie: Wojciech Karbownik, Konrad Karliński, Mateusz Marszalik, Szymon Szymkiewicz, Kacper Banaśkiewicz, Konrad Sztandera, Kamil Sztandera, Dawid Łukasik, Szymon Wawrzoła oraz Kamil Jaworski  pokonał w grupie – SP 13 Skarżysko Kamienna 4:3, SP 3 „Młodzi” Busko-Zdrój 1:0 oraz 7:0 SP Obrazów. W półfinale: 3:2 z SP 1 Włoszczowa.

Chłopcy starsi (12-13 lat), jak się na końcu okazało, trafili do  bardzo mocnej i wyrównanej grupy. Dobrze rozpoczęli rywalizację w swojej grupie wygrywając 2:1 z SP 8 Skarżysko – Kamienna. W drugim spotkaniu zanotowali remis z ZSO Ożarów. Trzeci mecz ze „Wschodnią” Tuczępy decydował o wyjściu z grupy. Naszemu zespołowi wystarczał remis. Niestety, porażka 1:2 pozbawiła nas awansu do półfinału. W finale ZSO Ożarów pokonał „Wschodnią” Tuczępy. Tu również pozostał niedosyt, ale i satysfakcja, że walczyliśmy jak „równy z równym”- z finalistami turnieju. Ostatecznie zostaliśmy sklasyfikowani na miejscach V-VIII. Skład zespołu: Poddębniak Damian, Łata Artur, Sornat Kacper, Wosiński Mateusz, Pluta Krystian, Stępień Paweł, Tarkowski Bartosz, Chudzik Dawid, Telicki Bartłomiej oraz  Łapot Jan.

Czwarte miejsce zajęły dziewczęta młodsze, które wystąpiły w składzie: Patrycja Ogonowska, Natalia Ogonowska, Alicja Palacz, Aleksandra Kasprzyk, Kamila Łapot, Karolina Konieczna, Karolina Szczerek, Julia Jachimczyk, Julia Telicka oraz Sylwia Ślęzak.

      W VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP zagrały bardzo silne drużyny, co zagwarantowało wysoki poziom zawodów.  Każdy zespół otrzymał profesjonalne stroje piłkarskie. Jest to swoista nagroda – pamiątka dla wszystkich zawodników biorących udział w Finale Wojewódzkim.

          Sport uczy szacunku do otoczenia i wielkiej wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego celu, nawet, gdy przychodzą porażki.

Naszym zawodnikom należą się ogromne gratulacje.

 

 


Data wprowadzenia : 2015-10-07 14:15:07 , ilość odsłon : 7241
ostatnia zmiana : 2015-10-07 14:18:53
drukuj wydrukuj
hotel kielceauto skup szczecin
skup aut gdynia