Imieniny - Hanny, Klementyny, Łukasza
Czwartek 18 października 2018


W Parlamencie Europejskim
Projekty edukacyjne
Patron
Aktualności
Laureaci Konkursów

Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łopusznie

ul. Strażacka 5
26-070 Łopuszno

tel. 41 391 40 20,
      41 391 43 27

e-mail: sekretariat@zslopuszno.pl
Kolejny udany start lekkoatletów z Zespołu Szkół im Jana Pawła II w Łopusznie 2015-10-13

Piękna, słoneczna pogoda przywitała biegaczy Wojewódzkich Sztafetowych Biegów Przełajowych , które odbyły się 9 października 2015 r. w Nowinach.

Od wielu lat zawody te cieszą się wielką popularnością i na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń sportowych naszego województwa. Biorą w nich udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich - w kategoriach dziewcząt oraz chłopców. Rywalizacja przebiega równocześnie na dwóch wytyczonych trasach: krótszej dla dziewcząt i  dłuższej dla chłopców. Każda ze startujących sztafet składa się z 10 zawodników wybiegających po sobie według przydzielonych wcześniej numerów startowych.Kto choć raz mógł obserwować tę rywalizację,twierdzi, iż sytuacja zmienia się tu niczym w kalejdoskopie. Dlatego kluczem do sukcesu i zwycięstwa w tego rodzaju biegach jest „równo” biegająca cała dziesiątka zawodników.

Jako pierwsi na trasy ruszyli uczniowie szkół podstawowych. W tegorocznej edycji sztafetowych biegów przełajowych startowało 15 męskich i 18 żeńskich sztafet. Wspaniała atmosfera i  doping dodawały sił zawodnikom do tego, żeby  pobiec jak najlepiej. 

Reprezentacja dziewcząt w składzie: Patrycja Ogonowska, Anna Świercz, Paulina Łukasik, Karolina Szczerek, Oliwia Smolarczyk, Karolina Konieczna, Dominika Wąsek, Sylwia Ślęzak, Julia Telicka, Julia Jachimczykw  pięknym stylu obroniła  tytuł Wicemistrzyń Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Rywalizacja między sztafetami trwała od pierwszej do ostatniej zmiany. Musieliśmy jednak uznać wyższość zawodniczek z SP 33 Kielce. Zajęcie drugiego miejsca przyjęliśmy jako duży sukces. Zawodniczki z UKS „Zryw” Łopuszno po raz kolejny udowadniają, że są liczącą się drużyną w województwie, a przegranie z tak dużą kielecką szkołą, jaką jest SP 33 Kielce, zmotywuje je tylko do dalszej walki.

Wysiłek zawodniczek włożony w pokonanie dystansu został nagrodzony pucharem, dyplomem oraz medalami ufundowanymi przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach.

Klasyfikacja końcowa biegu na 800m dziewcząt szkół podstawowych:

I miejsce SP 33 Kielce

II miejsce Łopuszno

III miejsce Rytwiany

W zawodach startowali również chłopcy ze szkoły podstawowej. Drużyna w składzie: Kacper Stefański, Dawid Chudzik, Kamil Banak, Michał Tkacz, Patryk Lipowski, Mateusz Marszalik, Szymon Szymkiewicz, Paweł Czuprynski, Piotr Czuprynski, WojciechKarbownik, Michał Łata, Konrad Sztandera zajęła  piąte miejsce. Jej sukces został nagrodzony dyplomem.

Jednak najlepsze było dopiero przed nami. Nim opadły emocje po wspaniałym biegu dziewcząt ze szkoły podstawowej, na trasę biegu wyruszyli chłopcy z Gimnazjum w Łopuszniei dali prawdziwy popis swoich umiejętności sportowych.

Tytuł  wicemistrza z zeszłego roku tak bardzo zmotywował naszych gimnazjalistów do systematycznych treningów, że postanowili pokazać wszystkim, iż to, co udało im się osiągnąć w zaszłym roku szkolnym, to nie przypadek. Zadanie nie było łatwe do wykonania, bo za przeciwników mieliśmy 13 szkół, a wśród nich zeszłorocznego mistrza Wojewódzkich w Sztafetowych Biegów Przełajowych – Gimnazjum ze Strawczyna. Wysiłek włożony w przygotowanie do zawodów nie poszedł na marne, ale przyniósł oczekiwane rezultaty. Chłopcy z gimnazjum wykazali się ogromną wolą walki i chęcią zwycięstwa. Już na pierwszej zmianie objęli prowadzenie i z każdym metrem powiększali swoją przewagę nad rywalami. Okazali się bezkonkurencyjni!Daleko za nimi przybiegli zawodnicy ze Strawczyna. Trzecie miejsce przypadło uczniom z Gimnazjum w Chybicach.

Skład zwycięskiej sztafety: Jakub Ogonowski, Bartłomiej Telicki, Paweł Rogula,                  Konrad Miśta, Bartosz Nyga, Tomasz Smolarczyk,  Wiktor Banaśkiewicz, Piotr Kozieł,                 Piotr Góral, Bartosz Paczkowski, Mateusz Wosiński.

Zawodnicy otrzymali pamiątkowy puchar, dyplom i medale oraz tytuł Mistrza Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych na rok szkolny 2015/2016

Wszystkim zawodnikom należą się wyrazy uznania za godne reprezentowanie naszej szkoły w tak trudnej konkurencji, jaką jest lekkoatletyka. Występ w zawodach sportowych był dla wszystkich uczniów  źródłem satysfakcji i możliwością sprawdzenia się w gronie rówieśników. Wierzymy, że dla wielu z nich udział w takiej rywalizacji stanie się dodatkową motywacją do czynnego uprawiania sportu.
Data wprowadzenia : 2015-10-13 13:17:34 , ilość odsłon : 6690
ostatnia zmiana : 2015-10-13 13:22:01
drukuj wydrukuj
hotel kielceauto skup szczecin
skup aut gdynia