Imieniny - Dominiki, Mateusza, Wincentego
Wtorek 22 stycznia 2019


W Parlamencie Europejskim
Projekty edukacyjne
Patron
Aktualności
Laureaci Konkursów

Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łopusznie

ul. Strażacka 5
26-070 Łopuszno

tel. 41 391 40 20,
      41 391 43 27

e-mail: sekretariat@zslopuszno.pl
„NASZYM NAUCZYCIELOM I WYCHOWAWCOM…” 2016-09-28

 Fot. mini nr 4348 -

13 października 2015 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łopusznie zapanowała szczególnie podniosła atmosfera. Związane to było z uroczystymi obchodami – najpierw „szkolnego”, a potem „gminnego” Dnia Edukacji Narodowej. Święto pracowników oświaty obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

W godzinach przedpołudniowych uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi naszej szkoły zebrali się na sali gimnastycznej, aby uczcić „święto oświaty”. Na początek został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli bukiet kwiatów pod tablicą upamiętniającą nauczycieli tajnego nauczania. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły Pan Krzysztof Kumański, który złożył podziękowania i życzenia od siebie, a potem odczytał list z życzeniami, jaki przesłała na jego ręce Świętokrzyski Kurator Oświaty Pani Małgorzata Muzoł. Dyrektor K. Kumański wręczył również nagrody wyróżniającym się nauczycielom.  Gratulacje oraz podziękowanie za wkładany trud w wychowanie dzieci i młodzieży złożyli – wraz z symbolicznymi wiązankami kwiatów – Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Perz  oraz zastępca Pan Mariusz Łuszczyński. Samorządy Uczniowskie szkoły podstawowej i gimnazjum dołączyły się do życzeń, a ich przedstawiciele wręczyli pracownikom naszej szkoły słodkie upominki.

W dalszej części zaprezentowany został program artystyczny opracowany przez Panią Katarzynę Włodarczyk. Szkolni artyści przedstawili humorystyczne scenki, w których ukazali „zmagania” nauczycieli z niesfornymi uczniakami; wzbudzili nimi salwy śmiechu i gromkie brawa na widowni. Całość „okraszona” była świetną oprawą muzyczną przygotowaną przez Pana Jarka Gołucha. Piękną scenografię w barwach ciepłej jesieni wykonała Pani Iwona Rydz.

Uroczysty dzień jednak jeszcze się nie skończył.

O godzinie 17.00 rozpoczęły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Sala gimnastyczna naszej szkoły szybko zapełniła się zacnymi gośćmi. Przybyli do nas nauczyciele, pracownicy administracji oraz obsługi – czynni i emerytowani – ze szkół gminy Łopuszno: ZS im. Jana Pawła II w Łopusznie wraz z filiami w Grabownicy i Lasocinie, ZS w Gnieździskach, SP w Dobrzeszowie wraz z filią w Sarbicach. Gościnnie zawitali do nas nauczyciele wraz z dyrekcją ZSP nr 5 w Łopusznie. Swoja obecnością zaszczycili nas również: Wójt Gminy Łopuszno Irena Marcisz, Przewodniczący Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” Waldemar Bartosz, Prezes Oddziału Międzygminnego ZNP Janina Furmanek, Przewodnicząca Rady Rodziców ZS im. Jana Pawła II w Łopusznie Anna Perz.

Po przywitaniu gości dyrektor Krzysztof Kumański poprosił wszystkich obecnych na sali o uczczenie minutą ciszy pracowników oświaty naszej gminy, którzy już „odeszli”. Prezes Gminnego Koła ZNP Wanda Nowak i Pana Stanisław Piwowarczyk złożyli kwiaty pod tablicą poświęconą nauczycielom tajnego nauczania. W dalszej części uroczystości dyrektor ZS im. Jana Pawła II w Łopusznie Krzysztof Kumańskinakreślił kierunki pracy i rozwoju szkoły oraz złożył życzenia przybyłym nauczycielom, pracownikom administracji, obsługi, emerytom. Podziękował Wójtowi Gminy Łopuszno Irenie Marcisz za zainicjowanie uroczystego spotkania. Następnie Pani Wójt wręczyła nagrody dyrektorom szkół i wyróżniającym się nauczycielom. Złożyła życzenia wszelkiej pomyślności oraz sukcesów na niwie zawodowej i prywatnej. Głos zabrali również - szef świętokrzyskiej „Solidarności” Waldemar Bartosz oraz szefowa oddziału ZNP Janina Furmanek.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna: młodzież ZSP nr 5 w Łopusznie zaprezentowała krótki montaż poetycko – muzyczny oraz pokaz pasodoble. Nasza młodzież rozbawiła gości kabaretowym przedstawieniem. Szczególne zainteresowanie i wesołość wzbudziła prezentacja wyposażenia nauczyciela , które miało zagwarantować jego bezpieczeństwo i efektywność pracy. Na koniec części artystycznej zaśpiewał Zespół Międzypokoleniowy z Łopuszna, nawiązując do tradycji ludowych naszego regionu.

Goście zostali poczęstowani obiadem, a następnie zagrał zespół muzyczny, zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy. Jedni skorzystali z zaproszenia, inni gromadzili się w grupach znajomych i wspominali „dawne czasy”. Nikt z pewnością się nie nudził. Na twarzach obecnych widać było radość i wzruszenie. Młode pokolenie pracowników szkół mogło spotkać się ze starszymi koleżankami i kolegami, wymienić życzliwe uwagi, podzielić się wrażeniami czy doświadczeniami.

Na nowo - „żywe” stały się słowa:

„Nauczycielem jest się zawsze”.

Jeszcze bardziej aktualne jest twierdzenie:

„Nauczyciele i uczniowie to dwie uzupełniające się zmienne – żadna nie byłaby tym, czym jest – bez obecności drugiej”.


Data wprowadzenia : 2015-10-17 08:17:35 , ilość odsłon : 3985
ostatnia zmiana : 2016-09-28 18:26:56
drukuj wydrukuj
hotel kielceauto skup szczecin
skup aut gdynia