18 marca naszą szkołę odwiedził biskup pomocniczy diecezji kieleckiej ks. Andrzej Kaleta. Te odwiedziny związane są z wizytacją kanoniczną parafii, odbywającą się raz na kilka lat. Biskup spotkał się z nauczycielami, uczniami i pracownikami szkoły.
Uczniowie dla księdza biskupa przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali placówkę w oparciu o wartości patrona szkoły Jana Pawła II. Nawiązując do miłosierdzia i pomocy bliźniemu, tak mocno zaznaczonym w nauczaniu papieża, swoją działalność zaprezentowali członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu.
Wolontariusze przedstawili kilka scenek charakteryzujących ich działalność w szkole np. czytanie dzieciom, zabawa z przedszkolakami, pomoc w odrabianiu lekcji, odwiedziny u starszych osób. Odbywały się one na tle wzruszającej, ewangelicznej piosenki „To przykazanie ja dziś daję wam…”
Razem z księdzem biskupem przedstawienie oglądali wójt gminy Łopuszno p. Irena Marcisz i proboszcz parafii ks. Ireneusz Jakusik. Po zakończonym przedstawieniu wolontariusze i występujący uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami i słowami uznania.