Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

2013-01-21

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 
w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łopusznie
 

           Orkiestra w Łopusznie jak zwykle zagrała pięknie, bo nie zawiedli jej przyjaciele. Zebraliśmy 30.195,19zł. na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka oraz na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo – leczniczych. Po raz pierwszy Fundacja Jurka Owsiaka zbierała pieniądze nie tylko dla najmłodszych pacjentów szpitali, ale także dla seniorów. To wspaniałe cele, z którymi chętnie solidaryzuje się społeczność Zespołu  Szkół oraz mieszkańcy naszej gminy.

           Od godziny 13.00 w budynku Zespołu Szkół przy ul. Strażackiej można się było świetnie bawić i jednocześnie wesprzeć fundację Jurka Owsiaka. Przybyłych na koncert  witali przy drzwiach wejściowych uczniowie z orkiestrowymi puszkami.  Za datek wrzucony do puszki naklejali czerwone serduszko. Ludzie byli naprawdę hojni.  Jak każdego roku przybywali całymi rodzinami. Wśród gości byli samorządowcy oraz poseł na sejm RP Marek Gos. 

             Koncert w Łopusznie poprowadziła Barbara Petz z zespołem     „Ba – JO”. Na bieżąco informowała, co dzieje się na scenie oraz w jaki sposób wspaniale się bawiąc, wesprzeć Orkiestrę Owsiaka.

             W holu na parterze dla najmłodszych  pokazano program pt. „Warzywa i owoce są spoko”, promujący zdrowe odżywianie. Dzieci doskonale bawiły się przy zespole Hit, który prowadził liczne konkursy z nagrodami. Po godzinie szesnastej  zespół zagrał na  dyskotece dla młodzieży, z której dochód wyniósł 620zł.

           Jak co roku dużym wzięciem cieszyła się także loteria fantowa. Można było wylosować książki, zabawki, kalendarze. Loteria „zarobiła” dla Orkiestry aż 1375zł. Stoiska fryzjerskie i kosmetyczne przygotowała młodzież  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5. Młodzi adepci fryzjerstwa i kosmetologii oferowali chętnym ciekawe fryzury i  modne makijaże.  

           Na dużej scenie w hali sportowej prezentowały się młodzieżowe zespoły muzyczne. Na początku wystąpiła grupa System, grająca głównie muzykę taneczną, potem rockowa kapela  AferA. Oba zespoły tworzą utalentowani młodzi ludzie z lokalnego środowiska, najczęściej absolwenci miejscowych szkół.

           Amatorzy sportów walki i nie tylko z zainteresowaniem obejrzeli niezwykle widowiskowy pokaz boksu tajskiego w wykonaniu Świętokrzyskiego Klubu „MUAY  - THAI”.

          Miłośnicy młodych talentów z przyjemnością wysłuchali piosenek wykonanych przez uczestniczki zwycięskiej drużyny Andrzeja Piasecznego z programu „Bitwa na głosy”: Klaudii Błaszczyk, absolwentki Gimnazjum w Zespole Szkół oraz Ewy Kotowskiej. Swoje wokalne umiejętności zaprezentowała ponadto Justyna Szymkiewicz, niezwykle utalentowana uczennica łopuszańskiego gimnazjum.

          W historii Finałów w Łopusznie nigdy nie było jeszcze Orkiestry bez Orkiestry Dętej OSP w Łopusznie pod batutą Michała Leśnika. Publiczność wysłuchała wiązanki popularnych melodii, w tym kolęd i nieprzypadkowo tematu muzycznego z filmu Vabank Juliusza Machulskiego. Kawałek ten zapowiadał gwiazdę prowadzącą  łopuszańską licytację, Krzysztofa Kiersznowskiego. Obecnie aktor gra postać Stefana Górki w popularnym serialu „Barwy szczęścia”, starszym pokoleniom znany jest zaś z takich filmów jak Vabank i Kiler, gdzie dał się zapamiętać jako Nuta i Wąski. Krzysztof Kiersznowski wraz z Barbarą Petz tak pięknie zachęcali do licytacji, że dochód z tej części koncertu wyniósł aż 17660,00zł! Prowadzącym towarzyszyły najpiękniejsze dziewczęta regionu: Katarzyna Lasek – Miss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej oraz Aleksandra Stajniak – I Wicemiss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej.

         Najwięcej za orkiestrowe pamiątki zapłacili: Michał Perz oraz Monika Kumańska reprezentująca Apteki Rodzinne  z Kielc. Oboje wrócili z koncertu w Łopusznie z pucharami: dla najhojniejszego indywidualnego ofiarodawcy oraz dla najhojniejszego zakładu pracy.

         Szczegóły licytacji – ofiarodawców, kupujących oraz uzyskane ceny – przedstawia zestawienie tabelaryczne.

        Finał w Łopusznie zakończyła zabawa taneczna, którą poprowadził zespół SEQWORD. Bilety wstępu na zabawę wzbogaciły konto Orkiestry o 4820,00zł.

       Podczas imprezy publiczność mogła zakupić ciepłe posiłki, ciasta, słodycze i napoje. Pracował sklepik, a szkolna kuchnia oferowała między innymi pyszny bigos. Młodzież z ZSP nr5 zachęcała do skosztowania pierogów, pasztecików, a także oferowała owocowe drinki. Nauczycielki Zespołu Szkół jak co roku prowadziły sprzedaż ciast, które zostały upieczone przez rodziców naszych uczniów. Dochód z ich sprzedaży również zasilił orkiestrowe konto.

       Wynik Orkiestry w Łopusznie  przekonuje, że ludziom bliskie są cele stawiane przez WOŚP, dlatego tak pięknie udało się zagrać dla najmłodszych i seniorów. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia imprezy. Dziękujemy tym, którzy 13 stycznia przybyli do naszej szkoły. Dziękujemy Przyjaciołom Orkiestry Jurka Owsiaka i Przyjaciołom naszej szkoły.

 

Data wprowadzenia 2013-01-21 19:42:31, ilość odsłon 845
skup aut gdynia
dieta pudełkowa Kielce
listwa maskująca karnisz

dobre wino kraków