Wiosna i lato w świetlicy szkolnej – aktywnie i bezpiecznie

2026-06-24

 

W miesiącach wiosenno-letnich wychowankowie świetlicy szkolnej znaczną część czasu spędzali na świeżym powietrzu, korzystając z boiska szkolnego oraz placu zabaw. Sprzyjające warunki atmosferyczne umożliwiały organizowanie różnorodnych form aktywności ruchowej, takich jak gry zespołowe, zabawy integracyjne oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Podczas pobytu na boisku dzieci doskonaliły sprawność fizyczną, koordynację ruchową oraz umiejętność współpracy w grupie. Chętnie uczestniczyły w grach zespołowych, ucząc się przestrzegania zasad fair play, odpowiedzialności za wspólne działania oraz właściwej komunikacji z rówieśnikami. Plac zabaw stwarzał natomiast możliwość swobodnej aktywności, rozwijania samodzielności, kreatywności oraz budowania relacji koleżeńskich.

W trakcie zajęć zwracano szczególną uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw i aktywności sportowych. Dzieci uczyły się również dbałości o zdrowie, higienę oraz korzyści płynących z aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Organizowane zajęcia sprzyjały wszechstronnemu rozwojowi wychowanków, wzmacniały ich kondycję fizyczną oraz pozytywnie wpływały na samopoczucie i integrację grupy świetlicowej.

Data wprowadzenia 2026-06-24 12:43:07, ilość odsłon 5
skup aut gdynia
 
dieta pudełkowa Kielce
 
mieszkania kielce
 
leczenie alkoholizmu Kielce
czenie