Mistrzynie Województwa Świętokrzyskiego

2016-04-28

Kolejny medalowy sukces zapisali na swoim koncie uczniowie z Zespołu Szkół  im. Jana  Pawła II w Łopusznie.

22 kwietnia 2016r. w Rytwianach odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zawody rozegrane zostały w formie indywidualnej oraz drużynowej, osobno w kategorii dziewcząt i chłopców.

Biegi odbyły się na trasach przełajowych przy Klasztorze Pokamedulskim w Rytwianach. Organizatorami imprezy byli Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Staszowie.

Duża frekwencja nie była zaskoczeniem, zawody te od dawna cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Już w pierwszych dwóch biegach dla szkół podstawowych klas V i VI wystartowało około 250 osób i prawie 120 dzieci z rocznika 2003 i młodszych.

Każda szkoła z województwa świętokrzyskiego mogła zgłosić po jednej drużynie (zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców). W zależność od uzyskanego miejsca, zawodniczki z każdej drużyny mogły zdobyć odpowiednią liczbę punktów określoną w regulaminie zawodów.
Nasza szkoła do rywalizacji drużynowej wystawiła 4 zespoły. Zespół dziewcząt i chłopców ze szkoły podstawowej oraz dwa zespoły z gimnazjum. Ponadto braliśmy udział w rywalizacji indywidualnej.

Wszystkie ekipy, które przybyły na zawody zapowiadały walkę o medale. Pojechaliśmy do Rytwian z nadzieją zwycięstwa i tak też się stało. Mieliśmy do pokonania wiele znakomitych drużyn ale po raz kolejny udowodniliśmy, że nasza szkoła jest jedną z lepszych w rywalizacji sportowej w województwie. Nasi zawodnicy bez żadnych kompleksów stają do rywalizacji z zawodnikami z klubów sportowych.

W biegu na dystansie 800 m. , uczennica naszej szkoły Julia Telicka  jako pierwsza dobiegła do mety zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzyni Województwa w Biegach Przełajowych na rok szkolny 2015/16. Pozostałe zawodniczki zajęły również wysokie punktowane miejsca, co zaowocowało kolejnym sukcesem.  Zespół w składzie: Julia Telicka, Patrycja Ogonowska, Anna Świercz, Oliwia Smolarczyk, Karolina Konieczna, Sylwia Ślęzak, Wiktoria Perz zdobyły pierwsze miejsce. Dziewczęta zostały Mistrzyniami Województwa Świętokrzyskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja ta wyprzedziła 21 zespołów. Drugie miejsce zajęła drużyna z SP 33 Kielce nad którą mieliśmy przewagę trzech punktów.

Bardzo dobrze spisała się reprezentacja z gimnazjum w składzie: Bartosz Paczkowski, Bartosz Nyga, Tomasz Stolarczyk, Jakub Ogonowski, Bartłomiej Telicki, Mateusz Wosiński. Chłopcy zajęli III miejsce. Wysiłek zawodników włożony w pokonanie dystansu  został wynagrodzony dyplomem oraz brązowymi medalami.

Drużyna dziewcząt z gimnazjum w składzie: Ewelina Czupryńska, Marta Kowalczyk, Julia Ogonowska, Natalia Macander, Ewelina Stępnik, Klaudia Nowak oraz zespól chłopców ze szkoły podstawowej w składzie: Dawid Chudzik, Kacper Stefański, Kamil Banak, Piotr Czupryński, Paweł Czupryński, Wojciech Karbownik, Szymon Szymkiewicz, mimo zaciętej rywalizacji zajęli miejsca poza podium.

Mamy nadzieję, że sukcesy sportowe naszych uczniów przyczynią się do zwiększenia liczby dzieci i młodzieży, świadomie i czynnie dbającej o podniesienie swojej sprawności fizycznej.

W rywalizacji indywidualnej na dystansie 500m  świetnie zaprezentowali się nasi najmłodsi zawodnicy:  Filip Janus, Michał Łata, Konrad Sztandera, Przemysław Ginter, Karolina Szczerek. Najwyżej został sklasyfikowany Kacper Chudzik  - 7 miejsce oraz  Julia Jachimczyk – 10 miejsce..

Dla wielu uczestnictwo w zawodach to nie tylko źródło satysfakcji, ale również możliwość sprawdzenia się w gronie rówieśników. Ogromne gratulacje dla wszystkich.

Opiekunami grup byli: Małgorzata Gwóźdź, Piotr Wilk, Wioletta Supernat oraz                         Tomasz Mazur.

Data wprowadzenia 2016-04-28 08:43:13, ilość odsłon 525