I Ty możesz zostać Mistrzem

2017-12-14

Pod takim hasłem 12 grudnia w Radoszycach odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej. Turniej zorganizowany został przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach w ramach realizowanego w województwie świętokrzyskim projektu „Dziecięca piłka ręczna” oraz ogólnopolskiego projektu „Gramy w ręczną” pod patronatem Związku Piłki Ręcznej w Polsce. W obu uczestniczą uczniowie naszej szkoły.

Impreza rozpoczęła się pokazowym treningiem przeprowadzonym przez zawodników drużyny Vive Kielce Mariusza Jurkiewicza i Mateusza Jachlewskiego oraz zawodniczki Korony Handball Kielce Kornelię Czubaj, Karolinę Mochocką oraz Aleksandrę Jańczyk.

Reprezentacja uczniów klas czwartych ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie w składzie: Marianna Dudzińska, Patrycja Kałuża, Urszula Maciejewska, Zuzanna Telicka, Kacper Cichoń, Konrad Ciszek, Wiktor Czerwiński, Mikołaj Kaller, Michał Kałuża, Szymon Kraska, Maciej Łapot, Hubert Marszalik, Bartosz Mędrecki, Jakub Perz, Grzegorz Stańczyk, Oliwier Stefański, Łukasz Stolarczyk i Michał Walas w zawodach tych zajęła zaszczytne II miejsce, ulegając jedynie zespołowi ze Szkoły Podstawowej w Królewcu.

W I rundzie turnieju mecze rozgrywane były w dwóch grupach. Nasza drużyna swoje mecze rozegrała z zespołem z Wolicy (12:3), Radoszyc II (19:0) oraz Buska - Zdroju (9:3). Wszystkie spotkania zdecydowanie wygrali i tym samym do dalszych rozgrywek wyszli z grupy z pierwszego miejsca. W meczu półfinałowym pewnie pokonali drużynę z Radoszyc I (8:5).

Nasza drużyna w nagrodę otrzymała piękny puchar, a zawodnicy  pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Marysia Dudzińska  z klasy IV d, która została uhonorowana statuetką oraz drobnym upominkiem.