Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

2023-03-30

    Wzorem lat ubiegłych 30 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej  im. Jana Pawła II
w Łopusznie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej przeprowadzili: bryg. Szymon Górski i kpt. Jakub Duda

   Konkurs służy rozpowszechnianiu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony  przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu pożarniczego.

   Eliminacje gminne zostały przeprowadzone w trzech grupach wiekowych:

   I – grupa – uczniowie klas I -IV szkół podstawowych

   II – grupa – uczniowie szkół podstawowych  klasy V-VIII

   III – grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych

    W eliminacjach wzięło udział 22 uczniów, którzy zostali wyłonieni na drodze eliminacji szkolnych. Uczniowie rozwiązywali test składający się z  30 pytań, za który mogli uzyskać 30 pkt . Na jego rozwiązanie mieli 30 minut.

W I grupie  klas I-IV szkół podstawowych III miejsce zajął uczeń naszej szkoły z kl. 3„a” Antoni Malaga.                      

   Zdobywcy I, II i III miejsca z poszczególnych grup wiekowych otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Panią Burmistrz Miasta i Gminy Łopuszno Irenę Marcisz. Były  to: słuchawki stereo z mikrofonem za I miejsce, głośnik przenośny za II miejsce, klawiatura do komputera  za III miejsce.  Wręczenia nagród dokonali: Pani Burmistrz Irena Marcisz, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP w Łopusznie dh. Jacek Palacz, który był współorganizatorem konkursu oraz dyrektor szkoły p. Krzysztof Kumański, który czuwał nad sprawnym jego przebiegiem.   Uczniowie z poszczególnych grup wiekowych, którzy zajęli pierwsze miejsca będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych.                                                          

 Gratulujemy wiedzy! Życzymy dalszych sukcesów!                                                                           Zwycięzcą gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych.

 

                                                                                                    Stanisław Piwowarczyk

Data wprowadzenia 2023-03-30 22:39:44, ilość odsłon 395
skup aut gdynia
dieta pudełkowa Kielce
listwa maskująca karnisz

dobre wino kraków