Światowy Dzień Ziemi

2023-04-22

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie zorganizowane zostały różne akcje, których celem było promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie
z naturą. Przekazując wiedzę na temat przyrody oraz promując rozwiązania mające poprawić jej stan, mamy wpływ na właściwe kształtowanie postaw proekologicznych.

W ramach tych akcji w naszej szkole pojawiła się gazetka ,,Ziemia na krawędzi”, na korytarzach i drzwiach wejściowych do sal lekcyjnych zawisły hasła, których celem było zwiększanie świadomości wpływu, jaki wywieramy na przyrodę, efektów niszczenia środowiska naturalnego oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności.

W czwartek 20 kwietnia uczniowie szkoły wraz z opiekunami, wyposażeni w odpowiednie rękawiczki i worki, udali się w wybrane miejsca Łopuszna (wzgórze Trzech Krzyży, łopuszański skwerek i przyległe do niego ulice, cmentarz parafialny), by wysprzątać nagromadzone śmieci i odpady pozimowe. Uczniowie klas najmłodszych zajęli się terenem wokół szkoły, natomiast starsi uczniowie poszli w pozostałe miejsca. Pozbierane śmieci załadowali w przygotowane foliowe worki, które zostaną odebrane
w najbliższym czasie przez firmę zajmującą się wywozem śmieci na terenie gminy Łopuszno. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem - widać było, że zależy im na losie naszej planety.

Zapraszamy na fotorelację z podjętych działań.                  

Data wprowadzenia 2023-04-22 09:08:28, ilość odsłon 305
Archiwalna wersja strony | Archiwum aktualności
skup aut gdynia
wwl 112
najlepszy ortopeda warszawa
listwa maskująca karnisz
Meble kuchenne Kielce