Koncert dla Polski!

2023-05-03

28 kwietnia 2023 r. miała miejsce uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy 3c, wraz z chórem i grupą taneczną, przygotowali koncert dla Polski. Młodzi artyści przypomnieli najpierw, co to jest patriotyzm i że jego wyrazem może być poezja, muzyka, taniec. Trzecioklasiści recytowali wiersze i przygotowali scenkę, w której ,,na chłopski rozumek” wyłożono ,,Konstytucyję”. 

Podczas koncertu nie mogło obyć się bez piosenek, które zaprezentowały, jak zwykle na wysokim poziomie, solistki i chór przygotowane przez Pana Jarosława Gołucha. Szczególne wrażenie zrobiła piosenka ,,Jaka poezja taki naród” śpiewana przez Weronikę Biały i ,,Polska pachnie bzami” zaprezentowana przez Magdę Młynarską.

O barwach narodowych przypomniała w dynamicznym układzie tanecznym grupa dziewcząt przygotowanych pod okiem Pani Wioletty Supernat. Białymi i czerwonymi wstążkami namalowały miłość do Polski.

Gwoździem programu okazał się taniec narodowy wykonany przez uczniów klasy 3c.  Wrażenie robił nie tylko urozmaicony obrotami polonez, ale i dopracowane stroje. Dziewczynki zachwycały białymi sukienkami ozdobionymi strojnymi kokardami, a chłopcy dostojnie prezentowali się w ,,ułańskich” kaftanach. Mali artyści chyba nie spodziewali się tak gromkich braw, które otrzymali od publiczności. Występ  podsumował Pan Dyrektor, który zasugerował, że dzieci są już przygotowane do studniówki.

Podziękowania należą się rodzicom, którzy pomogli w zorganizowaniu przedstawienia.

 

Wychowawczyni kl. 3c – Katarzyna Kumańska

Link do filmu

https://youtu.be/ax8xEUQTBB0

Link do filmu

https://youtu.be/vog3kZbgrZI

 

Data wprowadzenia 2023-05-03 16:43:18, ilość odsłon 606
skup aut gdynia
dieta pudełkowa Kielce
listwa maskująca karnisz

dobre wino kraków