Świętujemy Dzień Drzewa!

2023-10-15

Co roku, 10 października, Klub Gaja organizuje ogólnopolską inaugurację kolejnej edycji Święta Drzewa.
Z tej okazji nasza szkoła przyłączyła się do programu poprzez edukacyjną akcję sadzenia drzew. Zorganizowaliśmy zajęcia terenowe w lesie, w których uczestniczyło  36 uczniów z klasy 7a i 7b wraz z opiekunami (P. A. Serafin, P. E. Waleniak oraz P. R. Kumańską).
Spotkanie w terenie odbyło się dzięki gościnności leśniczego z Lasocina –  Pana Sławomira Staszczyka. Po krótkiej instrukcji dotyczącej sadzenia drzew, uczniowie przystąpili do działania. Niby banalna czynność, a jednak nadzorujący pracownicy zakładu usług leśnych ingerowali i pomagali – oczywiście z uśmiechem na twarzy.
Pracę umilała nam gra Pana podleśniczego - Jarosława Bujaka na rogu myśliwskim, co było wielką atrakcją dla wszystkich.
Tym sposobem posadziliśmy 35 drzewek miododajnych, zlokalizowanych w różnych miejscach.  
Kolejnym punktem programu była prelekcja leśniczego - Pana Sławomira Staszczyka w miejscu składowania drewna, na temat: "Lasy w Polsce oraz ich znaczenie", po której odbył się spacer do Rezerwatu przyrody Ewelinów, chroniący rzadkie i zagrożone gatunki roślin naczyniowych.
Po 2 godzinach wysiłku, czekała na nas niespodzianka - ognisko i grill z kiełbaskami przy wiacie edukacyjnej w Lasocinie.

W ten sposób Szkoła Podstawowa w Łopusznie  przyłączyła się do udziału w akcji Święto Drzewa i wspólnie z leśnikami posadziła fragment kolejnego pokolenia lasu.
Wielkie słowa podziękowania, za okazałą życzliwość i poświęcony czas, kierujemy do Panów leśniczego oraz podleśniczego.
Wspólnie spędzony czas w promieniach jesiennego słońca na łonie natury, pozostanie we wspomnieniach uczestników wycieczki.Autor: nauczyciel geografii - Ewa Waleniak

Data wprowadzenia 2023-10-15 17:37:46, ilość odsłon 322
skup aut gdynia
dieta pudełkowa Kielce
listwa maskująca karnisz

dobre wino kraków