Diecezjalna Rodzina Szkół im. Świętych i Błogosławionych rozpoczęła swoją działalność.

2023-11-05

25 października 2023 r. Mszą Św. w bazylice katedralnej w Kielcach rozpoczęła swą działalność Diecezjalna Rodzina Szkół  im.  Świętych  i Błogosławionych. Mszę sprawował ordynariusz diecezji kieleckiej - ks. biskup Jan Piotrowski. Uczestniczyły w niej delegacje z 21 szkół, wśród nich  12 pocztów sztandarowych.    
    Nie mogło zabraknąć delegacji i pocztu naszej szkoły, która nosi imię papieża Jana Pawła II, nadane szkole 22 maja 2007 roku. Wyróżniający się na tle innych szkół nasz poczet sztandarowy jest dumą i chlubą całej społeczności szkolnej.
     Po Mszy św. delegacje  i poczty sztandarowe udały się na aulę Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, gdzie nastąpiła prezentacja Zarządu Diecezjalnej Rodziny Szkół  oraz poszczególnych szkół. Prezentację przeplatał występ chóru LO. im świętej Jadwigi  Królowej w Kielcach. Wśród chórzystów prezentowały się absolwentki naszej szkoły: Aleksandra Dudzińska i Magdalena Biały.
     Na terenie diecezji kieleckiej działa 41 szkół, które przyjęły jako swego patrona osobę świętą lub błogosławioną. Wśród tych patronów są: Maryja z Nazaretu, św. Stanisław Kostka (2 szkoły), św. Jadwiga Królowa (3 szkoły), św. Hubert, bł. Wincenty Kadłubek, św. Franciszek z Asyżu, bł. Kardynał Stefan Wyszyński (2 szkoły), św. Florian. Największą grupę stanowią szkoły noszące imię  Jana Pawła II. Na terenie diecezji kieleckiej  jest ich 29.
      Celem Rodziny  Szkół jest troska o wychowanie kolejnych pokoleń Polaków w oparciu o wartości jakie uosabiają święci i błogosławieni. Propagowanie tych wartości będzie widoczne m.in. w organizowanych konkursach, pielgrzymkach, zjazdach, akcjach charytatywnych i innych. Nasza szkoła na pewno będzie w nich widoczna.

Data wprowadzenia 2023-11-05 12:24:46, ilość odsłon 219
skup aut gdynia
dieta pudełkowa Kielce
listwa maskująca karnisz

dobre wino kraków